Domů » Bleskovky » Výrobce krytů odhaluje podobu Samsungu Galaxy S7: Snímač otisků prstů má nahradit čtečka duhovky

Výrobce krytů odhaluje podobu Samsungu Galaxy S7: Snímač otisků prstů má nahradit čtečka duhovky

Výrobci příslušenství jsou dobrým zdrojem pro úniky designu dosud nepředstavených telefonů, neboť s předstihem dostávají přesné rozměry chystaných novinek. Letos v únoru byla takto vyzrazena podoba Samsungu Galaxy S6, nyní se můžeme podívat na vzhled jeho následovníka, byť z větší části schovaného do ochranného pouzdra.

 

Rozmístění prvků na nových obrázcích koresponduje s nedávno odhaleným 3D modelem (více informací), design bude tak bude zřejmě pouze velmi mírnou evolucí současné generace. Patrně největším výstřelkem bude změna tvaru domovského tlačítka, které již nebude oválné, ale obdélníkové s mírně zakřivenými hranami. Navíc se spekuluje o tom, že tlačítko již nebude sloužit jako snímač otisků prstů, neboť pro autentizaci uživatele má nově sloužit čtečka oční duhovky. Tomu nahrává zvýšený počet kruhových otvorů pro senzory v oblasti reproduktoru nad displejem.

    

Samsung Galaxy S7 má přijít ve dvou velikostech, obě navíc mají být k dispozici s rovným nebo po stranách zakřiveným displejem. Všechny varianty mají dostat jemný Super AMOLED displej s Quad HD rozlišením, který má být schopný rozeznávat různé úrovně tlaku. O pohon se postará vlastní Exynos 8890 nebo Qualcomm Snapdragon 820, v obou případech v kombinaci se 4 GB RAM. Představení je očekáváno za dva měsíce v předvečer veletrhu MWC v Barceloně.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments