Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S6 se zakřiveným displejem dorazí pouze v limitovaném množství

Samsung Galaxy S6 se zakřiveným displejem dorazí pouze v limitovaném množství

Pokud sledujete dění v mobilním světě pravidelně, jistě vám neunikly spekulace o chystaném vlajkovém modelu Samsung Galaxy S6. Po boku verze s konvenční konstrukcí se má údajně objevit varianta s oboustranně zahnutým Youm displejem. Těmto dohadům nahrávají nedávno zveřejněná data od indického importéra Zauba, na jehož stránkách se objevila položka s kódovým označením SM-G925F. Prototyp smartphonu zamířil do Indie za účelem testování a produktový popis ho přirovnává k modelu Galaxy Note 4. Podle neoficiálních informací však výrobce počítá s limitovaným množstvím deset milionů kusů.

 
Ilustrační obrázek

Za omezenými dodávkami zřejmě stojí náročné výrobní procesy a nedostatečné kapacity montážních linek pro ohebné OLED panely. Samsung chce na tomto vzorku pravděpodobně ověřit zájem uživatelů o zakřivené smartphony a na základě toho nastavit obchodní strategii pro následující období. Co se týče hardwarové výbavy, obě varianty mají nabídnout téměř totožné parametry. Těšit se tak můžeme na 5,2” nebo 5,5” displej s Quad HD rozlišením (1440 x 2560 px), 20Mpx fotoaparát, procesor Snapdragon 810 (případně Exynos 7420) s podporou 64bitových instrukcí a 3 GB operační paměti.

Velkých změn se údajně dočká uživatelská nadstavba TouchWiz, která v posledních buildech prošla radikálním odtučněním. To se má v praxi projevit razantním snížením nároků na operační paměť a rychlejšími odezvami. Oficiální představení obou modelů se očekává v březnu na veletrhu MWC 2015.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).