Samsung finančními výsledky za druhé čtvrtletí neoslnil, sníží cenu Galaxy S6 a S6 edge

Samsung zveřejnil výsledky svého hospodaření za druhé čtvrtletí letošního roku, které lze považovat ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce jako neuspokojivé. Příjmy Samsungu se v druhém finančním čtvrtletí tohoto roku snížily o 7,3 procentních bodů na 48,54 bilionů wonů (41,7 miliard dolarů). Čistý zisk Samsungu ve druhém čtvrtletí jeho finančního roku klesl o osm procentních bodů na 5,75 bilionů wonů (4,9 miliardy dolarů).

blank 

Hůře si letos vedla především divize zabývající se výrobou spotřební elektroniky, jejíž tržby poklesly o 13,9 procentních bodů na 11,2 bilionů wonů. Tržby celé mobilní divize pak poklesly o 8,3 procentních bodů na 26,06 bilionů wonů. I když Samsung přesně neuvedl, kolik smartphonů ve druhém čtvrtletí prodal, podle odhadů analytiků se toto číslo bude pohybovat mezi 71 a 76 miliony kusů.

blank 
Samsung chce povzbudit prodej svých vlajkových lodí snížením ceny

Korejská společnost Samsung při příležitosti zveřejnění finančních výsledků za uplynulé čtvrtletí oznámila, že bude kvůli tuhé konkurenci na trhu možná nucena snížit cenu svých smartphonů Galaxy S6 a S6 Edge (recenze). Bližší informace ohledně snižování cen Samsung odmítl bohužel zveřejnit, podle všeho se jej ale dočkáme s příchodem nových high-endových smartphonů jihokorejského gigantu na trhu v druhé polovině tohoto roku.

Autor článku blank
Martin Stančík

Kapitoly článku