Domů » Bleskovky » Video: Prohlédněte si koncept Samsungu Galaxy S5 na videu

Video: Prohlédněte si koncept Samsungu Galaxy S5 na videu

Aktualizováno v 18:15

YouTube kanál O2 Guru TV zveřejnil povedené video s konceptem smartphonu Galaxy S5. Autoři se pokusili vytvořit podobu a specifikace zařízení na základě doposud uniklých informací. Zakřivené konstrukci příliš nevěříme, ale ostatní hardwarové parametry se nezdají zas tak nereálné, co myslíte?

Původní článek: Samsung Galaxy S5 zřejmě nabídne 64bitový procesor

Nejnovější zpráva či spíše spekulace z Jižní Koreje uvádí, že Samsung a britská společnost ARM si stanovili za cíl vybavit novou vlajkovou loď roku 2014, model Galaxy S5, 64bitovým procesorem. Samsung již v minulosti potvrdil, že plánuje do všech svých budoucích modelů 64bitové procesory a je logické, že by tuto novou „tradici“ měla zahájit právě chystaná vlajková loď Galaxy S5. Vedle velmi výkonného smartphonu by se měl zařadit i tabletofon s 64bitovým procesorem, konkrétně Samsung Galaxy Note 4. Tato informace však není žádným způsobem potvrzena, ale předpokládá se, že na palubu jednoho z výše uvedených zařízení určitě 64bitové procesory od ARM zamíří.

 

Ilustrační obrázek

Co je však ještě zajímavější, jeden ze zaměstnanců společnosti ARM potvrdil vývoj 128bitových procesorů. (odkaz). Někteří mobilní nadšenci mohou vidět 64bitové procesory jako marketingové lákadlo dnešní doby. Ovšem nejvýznamnější značky na trhu mají pravděpodobně opačný pohled na věc. Před nedávnem jsme mohli vidět první 64bitové řešení procesoru od Apple, konkrétně u zařízení iPhone 5S (videorecenze), a dá se očekávat, že americký výrobce rozhodně s těmito čipy počítá i v budoucnu. Další společnost, pro kterou nejsou 64bitové procesory tabu, je americký gigant Qualcomm.

O Samsungu Galaxy S5 se prozatím moc informací nešíří, spekulace však uvádí, že ve smartphonu by měla být úhlopříčka displeje větší než u letošního modelu Galaxy S4, a že by měl disponovat zajímavým senzorem pro odemykání oční sítnicí (více informací). Necháme se tedy překvapit, s jakými novinkami se Samsung v příštím roce vytasí. Určitě se máme na co těšit.

Michael Krahulec

13 komentářů

 1. Jan (neregistrovaný)

  „Co je však ještě zajímavější, jeden ze zaměstnanců společnosti ARM potvrdil vývoj 128bitových procesorů“

  Ak by toto bola pravda, asi by sa moj pohlad na Samsung moc nezmenil :)

  • jarda (neregistrovaný)

   A kdyby to nebyla pravda tak jo? Jinak nechapu smysl toho prispevku:) Zejmena ARM neni Samsung.

 2. Michael (neregistrovaný)

  Těším se na sgs5, jako správná sOvce jo musím mít :)

 3. itimix (neregistrovaný)

  Hlinikove flex. telo??? Meli by skoncit s tim hulenim :D

 4. Sgs5 (neregistrovaný)

  Pecka už aby byl v prodeji,zadupe konkurenci do prachu.

  • Kterou konkurenci?:-) Když se člověk rozhlédne např. po tramvaji, jsou tam defakto jen Samsungy, Nokie a Apple. Ani jedno ale příp. S5 nemá moc jak zadupat:-)

  • -.- (neregistrovaný)

   Když se rozthlédneš po tramvaji, všichni drží v ruce iphone, protože jsi v Brně, Plzni nebo Praze. A bytheway, pokud bereš konkurenci jako překonat tržní silou, ale pokud HW a SW, sansung nemá šanci =) Proti Xiaomi, SONY.

  • Jura (neregistrovaný)

   Když sem byl v Brně a jel šalinó, tak tam nikdo Apple neměl…. Samsung má hodně dobrej HW i SW, Sony není špatný, ale za hodně peněz málo muziky… Největším konkurentem je asi (myslím si) Xiaomi, protože útočí dobrým poměrem cena/výkon

 5. madmaxkimi (neregistrovaný)

  Tak to je luxus, škoda že tyhle koncepty nedorazí na trh… za mě asi jeden z nejhezčích flex telefonů… GO SAMSUNG GO…

 6. Jacek (neregistrovaný)

  Fešný foun,jen co je pravda. Jestli bude Note 4 podobný, začnu přemýšlet.

 7. -.- (neregistrovaný)

  Ugly as fuck.

 8. gabriel (neregistrovaný)

  Samsung ať jde do prdele i s jeho Britexem. Kvalita otřesná a jejich aktualizace děs. Plasty mi nevadí (když jsou kvalitní), ale praskající rámečky u SII, SIII a dokonce už i u SIV. Britex: mechanické poškození, Samsung: není nám známo nic o praskajících rámečcích.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).