Video: Prohlédněte si koncept Samsungu Galaxy S5 na videu

Aktualizováno v 18:15

YouTube kanál O2 Guru TV zveřejnil povedené video s konceptem smartphonu Galaxy S5. Autoři se pokusili vytvořit podobu a specifikace zařízení na základě doposud uniklých informací. Zakřivené konstrukci příliš nevěříme, ale ostatní hardwarové parametry se nezdají zas tak nereálné, co myslíte?

Původní článek: Samsung Galaxy S5 zřejmě nabídne 64bitový procesor

Nejnovější zpráva či spíše spekulace z Jižní Koreje uvádí, že Samsung a britská společnost ARM si stanovili za cíl vybavit novou vlajkovou loď roku 2014, model Galaxy S5, 64bitovým procesorem. Samsung již v minulosti potvrdil, že plánuje do všech svých budoucích modelů 64bitové procesory a je logické, že by tuto novou „tradici“ měla zahájit právě chystaná vlajková loď Galaxy S5. Vedle velmi výkonného smartphonu by se měl zařadit i tabletofon s 64bitovým procesorem, konkrétně Samsung Galaxy Note 4. Tato informace však není žádným způsobem potvrzena, ale předpokládá se, že na palubu jednoho z výše uvedených zařízení určitě 64bitové procesory od ARM zamíří.

 

Ilustrační obrázek

Co je však ještě zajímavější, jeden ze zaměstnanců společnosti ARM potvrdil vývoj 128bitových procesorů. (odkaz). Někteří mobilní nadšenci mohou vidět 64bitové procesory jako marketingové lákadlo dnešní doby. Ovšem nejvýznamnější značky na trhu mají pravděpodobně opačný pohled na věc. Před nedávnem jsme mohli vidět první 64bitové řešení procesoru od Apple, konkrétně u zařízení iPhone 5S (videorecenze), a dá se očekávat, že americký výrobce rozhodně s těmito čipy počítá i v budoucnu. Další společnost, pro kterou nejsou 64bitové procesory tabu, je americký gigant Qualcomm.

O Samsungu Galaxy S5 se prozatím moc informací nešíří, spekulace však uvádí, že ve smartphonu by měla být úhlopříčka displeje větší než u letošního modelu Galaxy S4, a že by měl disponovat zajímavým senzorem pro odemykání oční sítnicí (více informací). Necháme se tedy překvapit, s jakými novinkami se Samsung v příštím roce vytasí. Určitě se máme na co těšit.

Autor článku
Michael Krahulec
image/svg+xml
+

Kapitoly článku