Consumer Reports: Nejlepším smartphonem je rok starý Galaxy S5. Souhlasíte s jejich tvrzením?

Zajímá vás, jaký je nejlepší smartphone dnešní doby? Podle nového testu respektovaného portálu Consumer Reports jím překvapivě není ani Samsung Galaxy S6, LG G4 či Apple iPhone 6, nýbrž rok starý Galaxy S5.

I když jeho plastové tělo nikoho příliš neohromí, Galaxy S5 (recenze) má podle Consumer Reports jiné přednosti. Těmi hlavními je vyměnitelná baterie a možnost rozšířit místo na disku pomocí paměťových karet, což jsou věci, které iPhone 6 nebo Galaxy S6 postrádají. Jak uvádí Consumer Reports ve svých závěrech, i když jsou Galaxy S6 a S6 Edge designově mnohem hezčí (kombinací skla a hliníku toho mnoho nepokazíte), Samsung se s nimi snažil vyrovnat iPhonu, což mu však nakonec podle může být na škodu.

Jak zdůrazňuje Consumer Reports ve svých závěrech, S6/S6 edge jsou prvními modely řady Galaxy S, jejichž baterie není možné vyměnit. A vůbec poprvé chybí (opět po vzoru Apple) sloty na paměťové karty. Galaxy S6 je navíc méně odolný proti vlhkosti, než S5. Na druhou stranu Consumer Reports oceňuje velký Quad HD displej „S6ky“ a možnost bezdrátového dobíjení. Ani přes tato pozitiva však současná vlajková loď Samsungu v testu nevyhrála. Na to, proč rok starý telefon od Samsungu v testu Consumer Reports vyhrál, se můžete podívat zde ve tříminutovém videu.

Autor článku
Martin Stančík
image/svg+xml
+

Kapitoly článku