Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S4 Zoom: 16 Mpx fotoaparát a pouze qHD displej

Samsung Galaxy S4 Zoom: 16 Mpx fotoaparát a pouze qHD displej

Od uvedení Samsungu Galaxy S4 (recenze) na trh se mluví o dalších variantách letošní vlajkové lodi jihokorejského výrobce. Prozatím jsme mohli slyšet o zmenšené verzi S4 Mini, odolné verzi S4 Active a také S4 Zoom, jejíž hlavní devízou by měl být 16Mpx fotoaparát s desetinásobným optickým zoomem. Samsung již jednou uvedl podobné zařízení s označením Galaxy Camera (recenze), oproti němu by ale S4 Zoom měl nabídnout kompaktnější rozměry a také si zachovat možnost telefonovat či posílat sms zprávy. Na internetu byl objeven UAProf novinky vystupující pod označením SM-C101, v němž se mimo jiné dovídáme, že přinese displej s rozlišením pouze 960×640 px.

 

Některé spekulace hovoří o tom, že obrazovka bude mít velikost 4,3 palce, stejně jako výše zmíněný Galaxy S4 Mini. V témže UAProf souboru je také uveden procesor postavený na architektuře ARM11, která už ale má svá nejlepší léta za sebou. Pokud jsou tedy data skutečná, pak se nabízí otázka, co kromě názvu má vlastně chystané zařízení společného s dospělým Galaxy S4. Objevila se také fotografie údajně vyfocená právě modelem S4 Zoom, její kvalita však není nijak oslňující a tak se přikláníme k názoru, že se jedná o podvrh nebo za horší výsledek může nefinální software. Prozatím nám však nezbude, než spekulovat. Na oficiální představení novinky/novinek si totiž budeme muset ještě chvíli počkat.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

5 komentářů

 1. To musí být podvrh, takhle fotily běžné mobily pár let zpátky..

  Fotoaparát s funkcí mobilu si představuji alespoň na úrovni N808

  • 808 ma problem za nizsiho osvetleni,tam zase vyrazne ztraci pred konkurenci..

 2. qHD by az tak nevaeilo, ale ARM11? o by neutahlo ani to qHD

  • dudkod (neregistrovaný)

   nokia 808 fotí bezkonkurenčne. ked ju predstavili tak sa písalo aká je hruba a aka je tažká ale ja nemám problém ju nosiť vo vrecku nohavic a to sa asi nebude dat povedať o samsungu. to nebude fotomobil ale fotoaparat z ktorím sa da telefonovat čiže nezmyselná vec.

  • dudkod (neregistrovaný)

   A ktorá je ta konkurencia ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).