Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S4: Srovnání osmijádrové a čtyřjádrové varianty

Samsung Galaxy S4: Srovnání osmijádrové a čtyřjádrové varianty

Samsung dlouhodobě uvádí telefony užívající různé komponenty; nejvíce matoucí v tomto hledisku byl Galaxy S2, který nabízel variantu s čipovou sadou od Qualcomm, Samsung Exynos, Texas Instruments a Broadcomm. Hlavní motivací k užití různých čipových sad je často nedostatek kompontetů od jednoho dodavatele k výrobě zařízení; dnes k tomu přispívají problémy s kompatibilitou ve 4G LTE síti. Na vyspělých trzích nemůžete prodávat telefon bez vysokorychlostního připojení a modemy od Qualcommu jsou preferovaná řešení. 

 

To nás vede ke Galaxy S4, který se technicky prodává ve třech variantách. Jedna je poháněna Qualcomm Snapdragon 600 s podporou 4G LTE, druhou pohání Samsung Exynos Octa, ale nemá 4G LTE a poslední korejská varianta, která má Exynos Octa i 4G LTE. Pro zjednodušení budeme brát jen dvě varianty – čtyřjádrová a osmijádrová. 

Který z nich je lepší, Exynos, nebo Qualcomm? Server Pocketnow je postavil vedle sebe a zjistil, že Exynos porazil čtyřjádrovou variantu ve všech testech až na jeden. S ohledem na baterii také vyhrála osmijádrová verze, ale velmi těsně. Více se dozvíte na videu k zmiňovanému testu. Je mi líto, že u nás nebude dostupná varianta s čipovou sadou Exynos, jelikož předpokládám, že Samsung bude umět lépe optimalizovat software pro vlastní hardware. 

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments