Sledujte nás na YouTube

Samsung Galaxy S4: Prvních 10 milionů kusů bude mít většinou čipy od Qualcommu

Před představením Galaxy S4 se spekulovalo, že Samsung nebude zvládat vyrábět osmijádrové procesory Exynos Octa a nahradí je čipy Snapdragon 600 od Qualcommu. To se nakonec ukázalo jako poloviční pravda. Vyrábět se budou dvě revize Galaxy S4. Postupně poroste počet telefonů s Exynos Octa, jak se bude zlepšovat výrobní proces. Trochu jiný obraz tomu dodává známý analytik Eldar Murtazin, podle kterého je používání Snapdragonu převážně obchodní rozhodnutí. Což opět souvisí se složitější a tím i nákladnější výrobou osmijádrového chipsetu. 

 

Korean Electronic Times potvrzují problémy s výrobou procesorů a informují, že 70 % z prvních 10 milionů Galaxy S4 bude dodáno s čipy od Qualcommu. Mělo by to ovlivnit rozhodování při nákupu? Určitě ano. Na papíře má čip od Qualcommu lepší životnost baterie, ale na druhou stranu Exynos poskytuje větší výkon. Nikdo nemůže teď jasně říct, která varianta je lepší, dokud nebudou obě pořádně otestovány. 

Většinu uživatelů nezajímá, který čip pohání jejich telefon. Samsung se zaměřuje na mainstream, tudíž tím nejspíš žádné prodeje neztratí. Ale pokud chcete to nejlepší, počkejte na konečné testy. Znovu zmíním Eldara Murtazina, který považuje za lepší verzi tu s Exynosem. Jako jeden z mála lidí měl totiž možnost zkoušet obě varianty už ve stádiu prototypů.  

David Podzimek

15 komentářů

 1. Fred (neregistrovaný)

  Nejak se zapomina na to ze chip od Samsungu NEPODPORUJE LTE, tak je pochopitelne, ze bude vyrabet vetsinu GS4 se Snapdragonem…

 2. W8 (neregistrovaný)

  tak prechádzať z S3 na S4 nemá zmysel

  • pk (neregistrovaný)

   pre sucastnych majitelov moc nie.. aj ked.. nenazrana nadstavba od samsungu zachvilku bude potrebovat 2gb ram :)

  • TheBiG (neregistrovaný)

   NO uvidíme konečné výsledky. Ale myslím, že jak říkáš nevím jestli S4 je taková bomba aby stálo zato přejít. Ukáže asi až budoucnost :D

 3. fore (neregistrovaný)

  No jsem zvědavý na nejake to porovnani, co sem nekde cetl tak PowerVR by mel byt v porovnani s Adrenem( v Quallcomu) o hodne lepsi.

 4. tom (neregistrovaný)

  “Na papíře má čip od Qualcommu lepší životnost baterie, ale na druhou stranu Exynos poskytuje větší výkon”. Co je to za blbost! Nemá to být obráceně, přece Cortex A7 na 1.2 GHz by mělo žrát méně než 1,9 GHz A15.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *