Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S4 může mít problémy při přehrávání zvuku

Samsung Galaxy S4 může mít problémy při přehrávání zvuku

Pokud vlastníte Samsung Galaxy S4, který má uvnitř procesor od Qualcommu, je zde šance, že ve sluchátkách slyšíte rušení. Podle server Android Police je to již známý problém. Odkazují se na šestnáctistránkové téma na XDA Developers a rozsáhlou diskuzi na Reddit, kde řada uživatelů tyto komplikace potvrzuje. Někdo dokonce provedl analýzu zvukového výstupu v Galaxy S4, kterou naleznete zde.

  

Pokud se vás tento problém netýká, máte štěstí (na redakční Galaxy S4 jsme nic takového nezpozorovali). Pokud ano, můžete zkusit svůj přístroj vrátit. Telefony poháněné procesorem Exynos tento problém nemají, jelikož užívají úplně jiný audio čip. Zajímavé bude sledovat, jak velkého počtu zařízení se tento problém týka. Ruský technologický žurnalista Eldar Murtazin na sociální síti Twitter naznačil, že by se mohlo jednat o větší podíl zařízení. Zároveň zmínil, že variantu s procesorem Exynos trápí problémy s fotoaparátem. 

David Podzimek

14 komentářů

 1. fore (neregistrovaný)

  No, je to problém, ale přece jen, kdo poslouchá hudbu tak nahlas? Na mojí S3 se dostanu na 6 někdy 7…. nemyslím si že u S4 ty hladiny hlasitosti budou někde jinde. Nicméně je to na pytel, měli si to ohlídat.

  • Pokud připojíte sluchátka s vyšší impedancí budou hrát víc potichu.

 2. najvyssi cas si kupit naspat iphone, samsung ma sklamal opakovane v poslednej dobe…

  • Johny (neregistrovaný)

   Bohužel pokud jste fanda do dobré hudby, je to asi jediná šance pro nás. WP je naprosto nepoužitelný, nedostačující equaliser, absence kvalitního přehrávače a chybějící podpora FLAC, prostě telefon v tomhle ohledu k ničemu. Android sice má docela solidní aplikace a equalisery, ale snad poslední telefon, který se staral o solidní audio byl Galaxy 1 se svým chipem od Yamahy :D A ani tak se to samozřejmě nedá srovnat s iPhonem.

  • fore (neregistrovaný)

   No i9500 ( Exynos verze) má hodně dobrej zvukovej chip…od wolfson a ten je rozhdně špička.

  • johny (neregistrovaný)

   ah tak pardon, tak wolfson, už je to dlouho co sme to řešili :D

 3. No, jistě kup si iPhone a jdi spát dobrou !

 4. S4 (neregistrovaný)

  Na své S4 nic takového nepozoruju, to si ho ještě v autě dám na 3.5 jack a pouštím si přes to hudbu.

 5. Jo jo to jsou ti citliví jedinci fialovo před očima, hluchota, parkinson a spol… jděte se léčit chlapci možná vám pomúžou… GO SAMSUNG GO…

 6. standa (neregistrovaný)

  Co třeba si to přečíst a nestrašit… Šum se projevuje jen u sluchátek s impedancí pod 16ohm. Sluchátka dodávaná v balení a většina ostatních sluchátek má okolo 30ohm, pokud si však audiofil koupí sluchátka 12ohm, nejspíš uslyší šum.

  • Johny (neregistrovaný)

   No sluchátka co mají pod 16 jsou už od 1000 korun. Na tom nic audiofilského teda nevidím ;-)

  • Zdenda (neregistrovaný)

   Přesně tak, kdyby si to pane „Johny“ řádně přečetl, věděl byste, že většina prodávaných sluchátek se pohybuje kolem 16-32 ohmů. A kromě toho se tato vada projevila pouze při impedanci 10 ohmů, v jedné úrovni hlasitosti – v 11/15 a pouze u některých kusů s procesorem Qualcomm. Tak prosím neplašte a když si budete opravdu chtít koupit sluchátka pod 16 ohmů, vyberte si nějaké s mechanickým ovladačem hlasitosti. :) Nic není dokonalé, to se prostě občas stává, zase taková hrůza to není.

 7. Skoro jsem si myslel, že po SIII prostě bude Samsung držet dobře nastavenou laťku a bude to tedy v tomto směru konkurencí iPhonům a oni udělají takový lapsus. To strašně sráží důvěryhodnost. Podobnou kravinu udělali SI->SII, kdy taky lidi nevěřili svým uším, toto jako že nástupce???

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).