Samsung Galaxy S4 Mini: Na internet unikly první snímky a specifikace chystané novinky

Samsung Galaxy S III Mini (recenze) byl svému většímu sourozenci podobný spíše vzhledem a názvem než výbavou. Hardware byl totiž o poznání slabší než ten u velké S III (recenze), a tak zůstaly alespoň početné softwarové vychytávky, jež alespoň částečně ospravedlňovaly vyšší startovací cenu.

Velmi záhy po oficiálním představení nového Samsungu Galaxy S4 (informace, preview a videopohled) se objevují i první fotografie a specifikace menšího modelu a opět se bohužel opakuje stejná situace jako u předchozí generace. Případní zájemci tedy nedostanou špičkově vybavený smartphone s kompaktními rozměry, ale „pouze“ střední třídu kopírující vzhled a software velkého Galaxy S4. 

   

Zařízení s přesným označením GT-I9190 nabídne operační systém Android ve verzi 4.2.2 „Jelly Bean“ spolu s nadstavbou TouchWiz. Blíže nespecifikovaný dvoujádrový procesor bude tikat na frekvenci 1,6 GHz a sekundovat mu pravděpodobně bude 1 GB operační paměti. 4,3palcový Super AMOLED displej nabídne pro Samsung netypické rozlišení qHD (960 x 540 px) a vzhledem telefon téměř dokonale kopíruje velký Samsung Galaxy S4. Nejedná-li se o podvrh, dostupnost odhadujeme na 2. – 3. čtvrtletí letošního roku a cena by se mohla pohybovat někde mezi 8 000 – 10 000 Kč.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku