Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S4 Mini: Na internet unikly první snímky a specifikace chystané novinky

Samsung Galaxy S4 Mini: Na internet unikly první snímky a specifikace chystané novinky

Samsung Galaxy S III Mini (recenze) byl svému většímu sourozenci podobný spíše vzhledem a názvem než výbavou. Hardware byl totiž o poznání slabší než ten u velké S III (recenze), a tak zůstaly alespoň početné softwarové vychytávky, jež alespoň částečně ospravedlňovaly vyšší startovací cenu.

Velmi záhy po oficiálním představení nového Samsungu Galaxy S4 (informace, preview a videopohled) se objevují i první fotografie a specifikace menšího modelu a opět se bohužel opakuje stejná situace jako u předchozí generace. Případní zájemci tedy nedostanou špičkově vybavený smartphone s kompaktními rozměry, ale „pouze“ střední třídu kopírující vzhled a software velkého Galaxy S4. 

   

Zařízení s přesným označením GT-I9190 nabídne operační systém Android ve verzi 4.2.2 „Jelly Bean“ spolu s nadstavbou TouchWiz. Blíže nespecifikovaný dvoujádrový procesor bude tikat na frekvenci 1,6 GHz a sekundovat mu pravděpodobně bude 1 GB operační paměti. 4,3palcový Super AMOLED displej nabídne pro Samsung netypické rozlišení qHD (960 x 540 px) a vzhledem telefon téměř dokonale kopíruje velký Samsung Galaxy S4. Nejedná-li se o podvrh, dostupnost odhadujeme na 2. – 3. čtvrtletí letošního roku a cena by se mohla pohybovat někde mezi 8 000 – 10 000 Kč.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

6 komentářů

 1. Dr. foot (neregistrovaný)

  Zbytečnost, to bych si raději koupil S2.

  • Zbytečnost ani omylem. Uživatelům s běžnými nároky na telefon a „menší“ displej bude vyhovovat a milionové prodeje jsou takřka jisté. Při zajímavých variantách to může být hit i do ženské kabelky.

 2. fore (neregistrovaný)

  Rozhodne se ale nebude loudat…na tak nizke rozliseni je to pekny vykon.

 3. Podojit, dokud je zákazník zblblý módním trendem a reklamou.. Nic proti, dělaj to všichni rozumní marketéři.. Ostatně proč je S3 nejprodávanější top smartphone? :-)

 4. Vrbik (neregistrovaný)

  4,3 palce – mini jak prase…

  • W8 (neregistrovaný)

   mini je výbava (v samsungovsko-androidádskom košiari)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).