Samsung Galaxy S4 Mini má údajně nabrat dvouměsíční zpoždění

Po představení Samsungu Galaxy S4 se začalo spekulovat i o menší variantě s označením S4 Mini. Ta se na trhu podle původních dohadů měla objevit na přelomu května a června, poslední informace však hovoří o dvouměsíčním zpoždění, jehož příčina nebyla objasněna. Stručně si nyní připomeňme také specifikace zmenšeniny letošní vlajkové lodi jihokorejského výrobce. K dispozici budou dvě varianty, z nichž jedna s označením GT-I9192 nabídne dva sloty na SIM kartu, druhá (GT-I9190) standardně jeden.


Zleva – Samsung Galaxy S4, Galaxy S III a Galaxy S4 Mini

Lišit se budou i hardwarovou výbavou; první verze nabídne pouze dvoujádrový procesor, druhá pak čtyřjádrový Exynos. Displej nabyde velikosti 4,3 palce a bude se honosit solidním rozlišením qHD, tedy 960 x 540 px. Chybět pochopitelně nebude ani Android ve verzi 4.2 „Jelly Bean“ s nadstavbou TouchWiz a vychytávkami typu Smart Scroll nebo Drama Shot. Dostupnost v tuto chvíli tedy odhadujeme na přelom července a srpna a cenovka se nejspíše ustálí na částce lehce pod 10 000 Kč.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku