Sledujte nás na YouTube

Samsung Galaxy S4 Mini má údajně nabrat dvouměsíční zpoždění

Po představení Samsungu Galaxy S4 se začalo spekulovat i o menší variantě s označením S4 Mini. Ta se na trhu podle původních dohadů měla objevit na přelomu května a června, poslední informace však hovoří o dvouměsíčním zpoždění, jehož příčina nebyla objasněna. Stručně si nyní připomeňme také specifikace zmenšeniny letošní vlajkové lodi jihokorejského výrobce. K dispozici budou dvě varianty, z nichž jedna s označením GT-I9192 nabídne dva sloty na SIM kartu, druhá (GT-I9190) standardně jeden.


Zleva – Samsung Galaxy S4, Galaxy S III a Galaxy S4 Mini

Lišit se budou i hardwarovou výbavou; první verze nabídne pouze dvoujádrový procesor, druhá pak čtyřjádrový Exynos. Displej nabyde velikosti 4,3 palce a bude se honosit solidním rozlišením qHD, tedy 960 x 540 px. Chybět pochopitelně nebude ani Android ve verzi 4.2 “Jelly Bean” s nadstavbou TouchWiz a vychytávkami typu Smart Scroll nebo Drama Shot. Dostupnost v tuto chvíli tedy odhadujeme na přelom července a srpna a cenovka se nejspíše ustálí na částce lehce pod 10 000 Kč.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

3 komentáře

 1. -pekr- (neregistrovaný)

  Teď jsem zvědavý na všechny ty HTC bijce, co budou tvrdit v případě Samsungu, který prý disponuje výhodou mít vlastní výrobnu :-)

  • fore (neregistrovaný)

   No tak vyroba se s nejvedsi pravdepodobnosti soustredi na komponenty pro S4, navic ma tusim nejake tovarny v tom uzavrenem komplexu u hranic se severni Koreou.

 2. hellwet (neregistrovaný)

  4,3″ displej, stvorjadrovy procesor pokial to bude mat aj microSD tak je to asi moj dalsi kandidat po S3 lebo S4 je uz prilis velka pre mna

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *