Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S4 mini bude dostupný ve dvou odlišných variantách

Samsung Galaxy S4 mini bude dostupný ve dvou odlišných variantách

Izraelský server TGspot objevil, že chystaný Samsung Galaxy S4 mini bude mít dvě varianty. Zdrojem informací jsou přímo stránky jihokorejského výrobce. Jedna nese název GT-i9195 a druhá SHG-i257. Normálně bychom očekávali, že se jedná o variantu určenou pro specifického operátora, ale tentokrát je to jinak. Podle UAP (User Agent Profile) pro GT-i9195 bude mít zařízení rozlišení 960 x 540 pixelů (qHD). Zatímco UAP pro SHG-i257 ukazuje Galaxy S4 mini s rozlišením 1280 x 720 pixelů (HD).

  

Přijde mi trochu zvláštní, že Galaxy S4 mini bude dostupný v odlišných rozlišeních displeje. Ten s menším rozlišením bude pravděpodobně určen na trhy, kde není LTE. Zároveň server SamMobile doplňuje informaci, že verze určená pro sítě LTE bude mít dvojnásobek operační paměti, tedy dva gigabajty RAM. Motivem může být, že lidé na méně rozvinutých trzích kupují telefony nedotované a záleží pak na ceně. Telefony Samsung označené SGH jsou obvykle určené pro Spojené Státy a Kanadu. Z toho plyne, že u nás se nejspíše budeme muset spokojit s „horší“ variantu Galaxy S4 mini. Pokud se chcete podívat na reálné fotografie Galaxy S4 mini, můžete v našem starším článku.

David Podzimek

7 komentářů

 1. Honza (neregistrovaný)

  No tak každopádně jste ho přeci měli možnost už otestovat? :-)

  Jinak pokud je to pravda, tak to ať si Samsung nechá ….

  • trosku nechapem tuto politiku.. to iste ako so S4 s dvoma chipsetmi a toto uy duplom. Ludia niesu blbi a vidia ze na inych trhoch je vyrazne lepsia varianta.. podla mna idu sami proti sebe

  • David Podzimek

   tuhle politiku měl Samsung vždy, třeba GS2 se dělala snad v osmi variantách, GS3 měla taky různé modifikace. Určitě podobné změny najdeme u řady dalších modelů. Jen o tom nevíme, nebo si toho nikdo nevšímal.

   Stejné je to u HTC, kdy varianta vlajkové lodi One, určená pro čínský trh má dual sim, sundavací zadní kryt a slot na paměťovou kartu. Neříkám, že je to lepší, jen to odpovídá lokálním podmínkám. Otázka, jestli by to nebylo vhodnější pro všechny trhy.

  • Mirko Hýl (neregistrovaný)

   Klasika, jsme rozvojová země kde se lidé živí prací na poli a sběrem ovoce apod., takže proč by pro nás Sam měl mít lepší hw že… Vlastně jsme něco jako Afrika a můžeme být vůbec rádi že pro nás něco mají a že nevoláme přes plechovky spojené provázkem/drátem. :/

  • Tony (neregistrovaný)

   keby to tak bolo, tak máme aj úplne iné ceny, nuž realita je taká, že ceny za tie zariadenia sú ako keby sme boli na špici ekonomiky, i keď v Rusku sú ceny za niektoré mobily ešte vyššie ako u nás.

 2. Co chceme to máme, nejsme ochotni si připlatit, tak dostáváme co chceme, ošizené potraviny a teď i elektronika… Nejsme sice Afrika ale smetiště Evropy… GO SAMSUNG GO…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).