Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S4 dostává aktualizaci na Android 5.0 Lollipop

Samsung Galaxy S4 dostává aktualizaci na Android 5.0 Lollipop

Pouze několik dní po uvolnění Androidu 5.0 pro Galaxy Note 3 se na serverech Samsungu objevila další aktualizace, která potěší všechny majitele modelu Galaxy S4. Jelikož se jedná o poměrně zásadní update, je třeba počítat s vyššími nároky na úložiště. Instalační balíček vyžaduje zhruba 1 GB volné paměti a podle prvních reakcí obsahuje novou verzi uživatelské nadstavby TouchWiz s prvky Material design. Z nového Androidu 5.0 Lollipop se zatím můžou těšit pouze uživatelé z Ruska, nicméně po předchozích zkušenostech lze předpokládat, že uvolnění do dalších regionů proběhne v horizontu několika následujících týdnů.

 

Jihokorejský výrobce byl v dřívějších letech často kritizován za nedostatečnou podporu při aktualizování svých smartphonů. Je proto milým překvapením, že po tak krátké době od uvolnění zdrojových kódů se čerstvá verze Androidu 5.0 dostává na dva roky staré zařízení. Zmíněný update byl zatím uvolněn pouze pro modely s čipsety Exynos (GT-I9500), varianty s procesory Snapdragon musejí zatím vyčkat na uvolnění optimalizované verze firmwaru.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

 1. Ip Man (neregistrovaný)

  No konečně, už se těším, ale samozřejmě mám S4 z oficiální české distribuce tudíž se Snapdragonem tak jsem zvědavej kdy to teda dorazí k nám.

 2. Shield (neregistrovaný)

  :-D je sranda že GALAXY note 4 nedostal ještě update ale S4 bude mít :-D

 3. ghost (neregistrovaný)

  a co miniiik?

 4. Zdeňka (neregistrovaný)

  Dobry den.Mám telefon v opravne.Ale kdyz nepujde tak si chci koupit novy.Bud Samsung s 4 nebo Huawei.Co je lepší

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).