TOPlist

Samsung Galaxy S23 FE rozebrán: podobnost s vlajkovými modely nezapře

Samsung Galaxy S23 FE na propagačním snímku
  • Dostupnou vlajkovou loď od Samsungu rozebral kanál PBKreviews
  • Jediným překvapením oproti Galaxy S23 byla výrazná výparníková komora
  • Skóre opravitelnosti dostal smartphone příznivých 8,5/10

O dostupné vlajkové lodi od Samsungu s označením Galaxy S23 FE se spekulovalo poměrně dlouho. Korejský gigant nakonec přání fanoušků vyslyšel a přinesl jim poctivě zpracovaný smartphone, který potěší náročné uživatele, již mají hluboko do kapsy, či nechtějí za skvělý telefon utrácet příliš vysoké částky. Uvedení nového zařízení si nenechal uniknout ani YouTube kanál s názvem PBKreviews, který se zabývá rozebíráním telefonů až do posledního šroubku.

Galaxy S23 FE své kořeny rozhodně nezapře

Jeho demontáž ukázala několik zajímavostí a také potvrdila podobnost s aktuálním vlajkovým modelem Galaxy S23. Mezi ně patří kupříkladu lepený skleněný panel na zadní straně, skrze který se dostanete do útrob telefonu. Častější je přitom rozebírání modelů skrze přední stranu, tudíž v tomto je Galaxy S23 FE vcelku netradiční. Po odšroubování několika šroubků se naplno odhalí interní rozložení, které se až nápadně podobá plnohodnotnému vlajkovému modelu. Pozitivní je poměrně snadná výměna baterie, která patří mezi nejčastěji měněné komponenty v moderních chytrých telefonech.

Jednou z výrazných změn oproti Galaxy S23 je vcelku rozměrná výparníková komora, která se stará o odvádění odpadního tepla. Ta je překvapivě větší než v případě Galaxy S23 a Galaxy S23+, což bychom rozhodně nečekali. Závěrem dává kanál PBKreviews smartphonu Galaxy S23 FE skóre opravitelnosti 8,5/10, což je velmi dobré hodnocení. Z pohledu uživatele je dobré vědět, že v případě problému je servis vcelku nenáročný a nejspíše se tak příliš nepropíše do výsledné ceny opravy.Samsung Galaxy S23 FE na tiskovém snímkuNepřehlédněte

Samsung Galaxy S23 FE je konečně oficiální! Vlajková loď pro spořivé?

Samsung Galaxy S23 FE je v mnoha ohledech plnohodnotnou vlajkovou lodí. Nabídne kupříkladu 6,4″ Dynamic AMOLED 2X displej s rozlišením 1080 × 2340 pixelů, 120Hz obnovovací frekvencí, podporou HDR10+ a maximálním jasem 1450 nitů, čipset Exynos 2200/Snapdragon 8 Gen 1, 8 GB RAM, 128/256 GB interní paměti, odolnost proti vodě a prachu podle standardu IP68, stereo reproduktory, baterii s kapacitou 4500 mAh a podporou 25W nabíjení nebo hlavní fotoaparát s rozlišením 50 Mpx, světelností f/1.8 a optickou stabilizací obrazu. Smartphone dorazí v průběhu letošního roku také do Česka za cenu 699 EUR (asi 17 100 korun s DPH).

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku