Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S21 FE se odhaluje ze všech stran. Známe i klíčové parametry

Samsung Galaxy S21 FE se odhaluje ze všech stran. Známe i klíčové parametry

Samsung už příští měsíc představí ohebné smartphony Galaxy Z Fold 3 a Flip 3, ovšem neméně důležitý bude připravovaný model Galaxy S21 FE. I když se v souvislosti s tímto telefonem hovoří o výrobních problémech, přípravy jsou evidentně v plném proudu. V tomto týdnu na internet unikly oficiální 3D rendery všech barevných variant, a dokonce se objevil záznam u čínské certifikační autority TENAA odhalující vybrané detaily.

Samsung Galaxy S21 FE Leaked Pre

Samsung Galaxy S21 FE: bude menší než jeho předchůdce

Při návrhu Galaxy S21 FE šel Samsung v designových šlépějích jarních modelů, takže se můžeme opět těšit na atraktivně vypadající telefon s neotřelým fotomodulem vystupujícím z levého horního rohu. Tentokrát však modul nebude vystupovat přímo z boků, ale pouze z plastových zad.

Rozměrově bude chystaná novinka zapadat mezi základní Galaxy S21 a S21+, podle certifikace TENAA mají být její rozměry 155,7 × 74,5 × 7,9 mm. To je na výšku o 4 mm méně, než měřil loňský Galaxy S20 FE. Potvrzena je i úhlopříčka displeje, bude se jednat o plochý 6,4“ AMOLED panel s otvorem pro selfie kameru nahoře uprostřed.

TENAA

Z certifikace máme rovněž potvrzenou podporu sítí 5G, dual SIM a také kapacitu akumulátoru 4 370 mAh. Telefon bude pohánět Android 11, ovšem Samsung již pracuje na nové nadstavbě One UI 4.0 pro Android 12. Premiéra Samsungu Galaxy S21 FE byla původně plánovaná na příští měsíc, ovšem kvůli zpoždění výroby se aktuálně spekuluje o letošním říjnu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).