Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S20: 108Mpx fotoaparát dostane pouze jeden model z řady

Samsung Galaxy S20: 108Mpx fotoaparát dostane pouze jeden model z řady

Už jen necelý měsíc nás dělí od představení řady vlajkových smartphonů Samsung Galaxy S20. Mají ji tvořit tři modely pojmenované Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra, přičemž od všech se očekává vysoký výkon, 120Hz displej a skvělé fotografické vlastnosti. Ty ale ve většině případů nebudou zásluhou spekulovaného 108Mpx fotočipu, ale jiného senzoru se znatelně nižším rozlišením.

galaxy s11 plus kamera

108 Mpx pouze pro Galaxy S20 Ultra

Podle uznávaného informátora Ice Universe dostanou základní modely Galaxy S20 a S20+ „pouze“ 12Mpx snímač, zatímco 108Mpx senzor se patrně dostane do modelu S20 Ultra. To však rozhodně nemusí být na škodu, Galaxy S20 a S20+ totiž mají dostat zbrusu nový senzor s velikostí jednotlivých pixelů 1,8 mikronu (fyzická velikost snímače 1/1.7“); loňské modely přitom měly fotoaparáty s 1,4μm pixely.

galaxy S20 parametry specifikace
Kompletní hardwarové parametry řady Galaxy S20 (zdroj)

Díky větším pixelům by měl nový senzor zajistit nižší hladinu šumu a lepší výsledky za slabého osvětlení. Dá se předpokládat, že Samsung přes samotný snímač osadí i optiku s proměnlivou clonou, jako tu udělal u minulých vlajkových modelů. Pokud se tyto spekulace potvrdí, budeme zvědaví na přímý souboj fotoaparátů Galaxy S20(+) vs. Galaxy S20 Ultra, který odhalí, zda má ve světě smartphonů větší efekt navyšovat množství pixelů či jejich velikost.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments