Samsung Galaxy S III: V testech výkonu si vede velmi dobře

Redaktoři serveru AnandTech provedli několik benchmarků na předprodukční verzi Samsungu Galaxy S III a výsledky nejsou vůbec špatné. Jen pro úplnost připomínáme, že Galaxy S III je vybavený čtyřjádrovým procesorem Samsung Exynost 4212, kde je každé jádro schopné pracovat na frekvenci 1,4 GHz (minimální frekvence je 200 MHz). O grafický výkon se stará akcelerátor Mali-400 v upravené čtyřjádrové verzi.

   
Hodnoty naměřené v programu GLBenchmark (test GPU)

   

Hodnoty naměřené v jednotlivých testech jsou velice dobré. Galaxy S III exceluje co se rychlosti webového prohlížeče týče a dobře si vede i při vykreslování náročnější grafiky. O dostatečném výkonu tedy není třeba pochybovat; když jsem měl v Londýně krátce po představní možnost otestovat si používání telefonu a pohyb v systémových nabídkách, byly veškeré reakce okamžité a plynulé, takže je vidět, že si Samsung dal s optimalizací záležet a doufejme, že nezapomněl ani na energetickou optimalizaci.

   
Benchmarky webového prohlížeče

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku