Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S III se stal nejlépe prodávaným smarphonem 3. kvartálu

Samsung Galaxy S III se stal nejlépe prodávaným smarphonem 3. kvartálu

O popularitě vlajkové lodi Samsungu s trojkou v názvu jistě nikdo nepochybuje a napovídají tomu i čísla, která Samsung zveřejnil ke konci třetího fiskálního čtvrtletí. Během tohoto období se prodalo celkem 18 miliónů kusů Galaxy S III, zatímco jeho největší konkurent iPhone 4S dosáhl „jen“ na 16,2 miliónů. S iPhonem 5 bohužel zatím srovnávat nemůžeme, jelikož se dostal na trh teprve koncem září, paradoxně se naopak postaral o pokles prodeje svého předchůdce, jelikož díky množství uniklých informací spousta uživatelů čekala právě na pětku.

 

Samsung se také pochlubil dalším rekordem – třiceti milióny prodanými „estrojkami“ za pět měsíců, což je trojnásobně vyšší číslo než u předchozího modelu Galaxy SII, kterého se za stejné období prodalo 10 miliónů. Závěrem však musíme upozornit, že se jedná o počet telefonů, které byly distribuovány z továrny k prodejcům po celém světě. Čísla tedy nemusí zdaleka souviset se smartphony, které se skutečně dostaly až ke koncovému uživateli.

Samsung i9300 Galaxy S III 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Zdroj

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

8 komentářů

 1. Honza (neregistrovaný)

  To jsou telefony prodané reálným koncovým uživatelům? Nebo zase Samsungovská hra s čísly, kdy jako prodané uvádí počty dodané distributorům, obchodům a operátorům?

  • Aaron (neregistrovaný)

   Nehledej v tom zadny podfuk. Je to u kazdeho vyrobce stejny. V ucetnictvi maji uzavrene obchody na 18 milionu S3, tak to tak prezentuji. Nikdo nikdy nedohleda, jestli ty telefony budou mit uzivatele v ruce nebo cekaji ve vyloze na kupce. Stejne i Nokia mluvi o dodanych 2.9 milionu Lumii za Q3.

   Cisla o aktivacich ma asi pak jen Google, Apple a Microsoft. Apple a Google se jima chlubi, Microsoft ne a vi proc.

  • cicolably (neregistrovaný)

   Hm

   tak 2 štvrťrok 19,4 vs 5,4 miliónov + 3 štvrťrok 16,2 vs 18 milionov = 35,6 vs 23,4 miliónov

   som zvedavý na predaje SGSIII 3 mesiace pred uvedením SGSIV :D

  • Geary (neregistrovaný)

   To je blbost to takhle srovnávat, Sgs3 má desítky konkurentů s androidem a o to větší úspěch to je, že se takhle prodává, iPhone nemá v rámci iOs žádného konkurenta.

  • AndyS (neregistrovaný)

   boha, nestras, to by jeste schazelo, aby bylo vic cervu v jabku…

 2. RejPal (neregistrovaný)

  Naprosto skvělý marketing firmy. Gratuluji.

  I Apple by jim mohl závidět. Prodat tolik kusů mobilů (s jinak naprosto skvělým systémem), který zkazili, že je ve všech úrovních lagující jak prase je husarským kouskem.

  Doporučuji vyzkoušet. Ale děvčátkám je toto jedno. Samsung prostě cílí výborně.

 3. Lajosko (neregistrovaný)

  ooo uz 30.000.000 pohlavnych organov chodi po svete ….. Velke jubileum !!

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *