Samsung Galaxy S III se stal nejlépe prodávaným smarphonem 3. kvartálu

O popularitě vlajkové lodi Samsungu s trojkou v názvu jistě nikdo nepochybuje a napovídají tomu i čísla, která Samsung zveřejnil ke konci třetího fiskálního čtvrtletí. Během tohoto období se prodalo celkem 18 miliónů kusů Galaxy S III, zatímco jeho největší konkurent iPhone 4S dosáhl „jen“ na 16,2 miliónů. S iPhonem 5 bohužel zatím srovnávat nemůžeme, jelikož se dostal na trh teprve koncem září, paradoxně se naopak postaral o pokles prodeje svého předchůdce, jelikož díky množství uniklých informací spousta uživatelů čekala právě na pětku.

 

Samsung se také pochlubil dalším rekordem – třiceti milióny prodanými „estrojkami“ za pět měsíců, což je trojnásobně vyšší číslo než u předchozího modelu Galaxy SII, kterého se za stejné období prodalo 10 miliónů. Závěrem však musíme upozornit, že se jedná o počet telefonů, které byly distribuovány z továrny k prodejcům po celém světě. Čísla tedy nemusí zdaleka souviset se smartphony, které se skutečně dostaly až ke koncovému uživateli.

Samsung i9300 Galaxy S III 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Zdroj

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku