Samsung Galaxy S III Mini se odhaluje: Android 4.1 pro masy

Samsung už v minulosti prozradil, že pracuje na zmenšené verzi populárního telefonu Galaxy S III. Oficiálně bude nový model s přídomkem Mini představen během několika hodin, nicméně Samsungu se nepodařilo všechny materiály uhlídat a na internet už unikla finální podoba včetně hardwarových parametrů.

 

Zatímco Galaxy S III nabízí velmi vysoký výkon a řadí se k jedněm z nejlépe vybavených Androidů na trhu, model Galaxy S III Mini bude cílit spíše na méně náročné uživatele. Svědčí o tom především přítomnost Super AMOLED displeje s WVGA rozlišením (480 x 800 px), který bude mít úhlopříčku rovné čtyři palce. Hnacím motorem se stane dvoujádrový procesor STE U8420 s taktem 1 GHz, kterému bude sekundovat 1 GB operační paměti RAM.

 

Pro uživatelská data bude k dispozici 16 GB vnitřní paměti, kterou bude dále možné rozšířit prostřednictvím paměťových karet microSD. Ve výbavě dále nalezneme 5Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou, NFC, GPS, WiFi či 1500mAh akumulátor. V Samsungu naštěstí nemají problémy s rychlým nasazováním nových verzí Androidu, Galaxy S III Mini díky tomu na pulty obchodů dorazí rovnou s verzí 4.1 „Jelly Bean“. Pokud Samsung nasadí příjemnou cenu, rozhodně má tenhle kousek šanci na úspěch, navíc díky názvu může těšit z úspěchu svého silnějšího bratříčka. S uvedením na trh se počítá v průběhu listopadu za doporučenou koncovou cenu 8 999 Kč.

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku