Cena:

Samsung Galaxy S III explodoval přímo před zraky svého majitele

Samsung Galaxy S III patří mezi jeden z nejlepších smartphonů současnosti (srovnání s HTC One X), nicméně i zde platí pořekadlo, že nic nemusí být dokonalé. V minulosti jste mohli narazit na zprávy týkající se samovolného vznícení iPhone 4, kolem kterých se vzápětí strhly diskuze narážející na kvalitu zpracování jablečného smartphonu. Do velice podobné situace se nyní dostává i Samsung se svým modelem Galaxy S III, který explodoval přímo před očima svého majitele. Telefon byl v osudové chvíli připevněn v automobilovém držáku, když z jeho dolní části, kde se nachází i napájecí konektor, začaly šlehat plameny a jiskry. Následně došlo k explozi, která byla pro smartphone smrtící. Naštěstí však nedošlo k újmě na zdraví majitele. Ten díky své duchapřítomnosti dokonce stačil pořídit sérii fotografií, které zachycují konkrétní zařízení pouhých pár okamžiků po této nepříjemné situaci.

   

Telefon byl zakoupen v obchodě Carphone Warehouse u kterého byl následně zákazníkovi vyreklamován za nový kus. Poškozený smartphone byl odeslán na cetrálu výrobce, kde bude podroben technické analýze. Samsung následně vydal oficiální vyjádření, ve kterém uvádí, že jakmile skončí vyšetřování, poskytne podrobné informace k závadě, jenž způsobila explozi smartphonu. Příčina vzplanutí prozatím zůstává záhadou a osobně doufám, že se jednalo pouze o vadu konkrétního kusu. Pokud by se zjistilo, že potenciální riziko se týká například celé série, byla by to pro Samsung drtivá rána, které by se jistě chytla konkurence.  

   

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.