Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S III explodoval přímo před zraky svého majitele

Samsung Galaxy S III explodoval přímo před zraky svého majitele

Samsung Galaxy S III patří mezi jeden z nejlepších smartphonů současnosti (srovnání s HTC One X), nicméně i zde platí pořekadlo, že nic nemusí být dokonalé. V minulosti jste mohli narazit na zprávy týkající se samovolného vznícení iPhone 4, kolem kterých se vzápětí strhly diskuze narážející na kvalitu zpracování jablečného smartphonu. Do velice podobné situace se nyní dostává i Samsung se svým modelem Galaxy S III, který explodoval přímo před očima svého majitele. Telefon byl v osudové chvíli připevněn v automobilovém držáku, když z jeho dolní části, kde se nachází i napájecí konektor, začaly šlehat plameny a jiskry. Následně došlo k explozi, která byla pro smartphone smrtící. Naštěstí však nedošlo k újmě na zdraví majitele. Ten díky své duchapřítomnosti dokonce stačil pořídit sérii fotografií, které zachycují konkrétní zařízení pouhých pár okamžiků po této nepříjemné situaci.

   

Telefon byl zakoupen v obchodě Carphone Warehouse u kterého byl následně zákazníkovi vyreklamován za nový kus. Poškozený smartphone byl odeslán na cetrálu výrobce, kde bude podroben technické analýze. Samsung následně vydal oficiální vyjádření, ve kterém uvádí, že jakmile skončí vyšetřování, poskytne podrobné informace k závadě, jenž způsobila explozi smartphonu. Příčina vzplanutí prozatím zůstává záhadou a osobně doufám, že se jednalo pouze o vadu konkrétního kusu. Pokud by se zjistilo, že potenciální riziko se týká například celé série, byla by to pro Samsung drtivá rána, které by se jistě chytla konkurence.  

   

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

6 komentářů

 1. Dano (neregistrovaný)

  Podla poslednych informacii od Samsungu bol telefon v case „zahorenia“ pripojeny k nabijacke. Takze problem moze byt aj v nej. Necudoval by som sa, keby ta nabijacka bola znama „kvalita“ nocnej smeny nejakej cinskej nizkonakladovej vyrobnej (eko)linky.

 2. marcoama (neregistrovaný)

  problem bude jiste spojeny s dobijenim telefonu za jizdy

  jsou situace kdy dochazi k vyssimu napeti posilanem z nabijecky v aute do telefonu a u tohodle telefonu pravdepodobne nedoslo k zastaveni nabijeni, tak jako to dela ma SGSII v techto pripadech

  otazkou je proc

 3. nedivil bych se kdyby to bylo i z důvodu přehřátí, jestli na telefon pražilo slunce a on měl např. puštěnou navigaci. U mojí sgs3 stoupá teplota při hraní hry NOVA 3 až ke 49stupňům (podle battery monitor widgetu). Je zajímavé, že u sgs2 hřáli záda u fotoaparátu, a zde docela pálí displej..

  • Z přehřátí bych tipoval explozi baterie (a to ještě těžko, předpokládám, že to má ochranu a přístroj by se vypnul). Aby z tepla explodoval nějaký kondenzátor… To spíše, že byl prostě vadný.

 4. „potencionální“ – no fuj!

 5. Drajfus (neregistrovaný)

  Hej, praj to byla lidska hlpost…asi budete zase posledni kdo tuto spravu dostane

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).