Samsung Galaxy S II Plus oficiálně: Drobné inovace v čele s NFC

Samsung Galaxy S II by se dal označit za legendu. Ve své době nabídl nekompromisní výbavu v přijatelně velkém těle a bez závažnějších nedostatků, načež i dnes, téměř dva roky po svém představení, má za cenu okolo sedmi tisíc korun stále co nabídnout. Korejský výrobce si je vědom toho, že potenciál modelu není u konce a to ho vedlo k rozhodnutí uvést na trh nepatrně zdokonalenou verzi s přídomkem Plus.

Nečekejme však revoluci, stran několika vylepšení také přichází nepříjemné zhoršení v podobě zmenšení vnitřní paměti na polovinu, tedy z 16 GB na 8 GB. Paměťová karta situaci zachraňuje, stejně je ale tento krok naprosto nepochopitelný a nejspíše se jedná jen o snahu nekazit prodeje některým konkurentům nacházejícím se ve vlastní stáji. Příznivce moderních technologií naopak potěší přítomnost NFC čipu, ačkoliv bude existovat i verze bez něj. Varianta s NFC oproti předchůdci nabídne o trochu vyšší tloušťku (8,9 mm vs. 8,5 mm), načež u druhé konfigurace zůstane tento parametr zachován.

  

Totéž se nedá říct o váze, která u faceliftu původního S II v obou případech vzrostla o pět gramů na celkových 121 gramů. Dalším vylepšením je podpora ruského geolokačního systému GLONASS, což ale pravděpodobně nebude důvod, proč si do obchodu pro telefon půjdete. Model Galaxy S II Plus nabídne v základu Android 4.1 „Jelly Bean“ s nadstavbou TouchWiz Nature UX UI, tedy totožnou, jaká se nachází i v Galaxy S III. Tento rozdíl mezi dvěma verzemi se ale brzy smaže, jelikož update se chystá i pro tu původní. Suma sumárum se vlastně nabízí otázka, jaký tento model vlastně má smysl. Podpora NFC či případně GLONASS sice mohou být příjemnými bonusy, jejich praktická využitelnost ale značně pokulhává. Oproti tomu poloviční vnitřní paměť bude vyžadovat investici do paměťové karty u podstatně většího procenta běžných uživatelů, než tomu bylo doposud. Detaily o ceně nejsou známy, lze však předpokládat, že se bude pohybovat mezi devíti až desíti tisíci.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku