Domů » Bleskovky » Samsung chystá novou modelovou řadu O. S vývojem pomáhal Oculus

Samsung chystá novou modelovou řadu O. S vývojem pomáhal Oculus

Před několika týdny se začaly objevovat první zmínky o nové řadě smartphonů Samsung Galaxy O, která má cílit na méně náročné uživatele. Základní vstupenkou do světa chytrých telefonů se má stát model Galaxy O5 (SM-G550), jehož klíčové specifikace prozradil populární benchmark GFXBench. Připravovaná novinka má zaujmout 5” displejem s rozlišením 720 x 1280 obrazových bodů. Výpočetní výkon dostane na starosti čtyřjádrový procesor Exynos 3475 s taktem 1,3 GHz, který doplní 1GB operační paměť a GPU Mali-T720. 

 

Interní úložiště pojme maximálně 8 GB dat, přičemž uživatelsky dostupných bude 4,5 GB. K pořizování snímků a videa poslouží 8Mpx fotoaparát a čelní kamerka s rozlišením pět megapixelů. Zbytek známé výbavy uzavírá operační systém Android ve verzi 5.1.1, který již tradičně překryje uživatelská nadstavba výrobce. O poznání zajímavěji se ovšem jeví model Galaxy O7, jenž se má stát společným dílem Samsungu a společnosti Oculus.

  

Partnerství obou firem naznačuje orientaci smartphonu na stále populárnější segment virtuální reality. Zahraniční zdroje hovoří o přítomnosti čipsetu Snapdragon 410, 1GB paměti RAM a 13Mpx hlavním fotoaparátu. Další podrobnosti prozatím chybí, nicméně k rozklíčování má údajně dojít již velice brzy.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. Kuko Lar (neregistrovaný)

    zmenšovanie portfolia :D :D :D

  2. S11V3R (neregistrovaný)

    Tak jsem nepochopil tu spolupráci s Oculus…

    Rozlišení displeje je nepoužitelné přece pro virtuální realitu. Neřeknu 4K panel s úhlopříčkou 5.7″ (příklad)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).