Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy NX: První bezzrcadlovka s Androidem bude představena za týden

Samsung Galaxy NX: První bezzrcadlovka s Androidem bude představena za týden

Samsung to s Androidem myslí opravdu vážně. Den po oficiálním představení druhé generace digitálního kompaktu Galaxy S4 Zoom se na internet dostaly tiskové materiály k dalšímu chystanému zařízení – Samsungu Galaxy NX. Podle dostupných informací se bude jednat o vůbec první bezzrcadlovku s operačním systémem Android 4.2 doplněným o uživatelské prostředí TouchWiz. Půjde tedy o zařízení, které v sobě bude kombinovat vlastnosti digitálních zrcadlovek a kompaktních fotoaparátů.


Ne, tohle opravdu není vtip. Takhle bude vypadat digitální bezzrcadlovka v podání Samsungu. 

Dosud uniklé informace napovídají, že Galaxy NX nabídne 20,3Mpx APS-C snímač, maximální ISO 25 600 a možnost nahrávat video ve fullHD rozlišení při 30 FPS; k dispozici bude několik výměnných objektivů. Hnacím motorem se stane dvoujádrový nebo čtyřjádrový procesor v kombinaci se 2 GB operační paměti RAM, o zobrazování se s největší pravděpodobností postará 4,3″ HD displej. Chybět údajně nebude ani podpora datových přenosů přes GSM/3G/LTE, nicméně zřejmě jen u nejvyššího modelu, základní varianta nabídne „pouze“ WiFi konektivitu. Zatím ale nevíme, zda toto netradiční zařízení bude umět i telefonovat.

 

Oficiálního představení bychom se s největší pravděpodobností měli dočkat přesně za týden na tiskové konferenci v Londýně. Cenu si zatím netroufáme odhadovat, ale nízká zřejmě nebude. A jak se tento nápad líbí vám? Myslíte si, že má Android v digitálních bezzrcadlovkách smysl?

 

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

13 komentářů

 1. JohnSaw (neregistrovaný)

  Radšej kvalitu, nie kvantitu.

 2. Trochu ulet-som zvedavy, kto im bude robit optiku, pretoze to je zaklad…

 3. Ondra (neregistrovaný)

  To je hnus velebnosti. Tohle se mi jako majiteli DLSR hnusí víc, než kompakty…

 4. Áno, nič viac nepotrebujem len namiesto fotenia s tým telefonovať a iné blbosti stvárať :) mobil menia na fotoaparát a fotoaparát menia na mobil.

 5. Hosi,vysvetli mi prosim niekto pojem „bezzrkadlovka“? Teda poznam kompakt,zrkadlovku,ale toto mi unika.

 6. NX řada je fajn, mám NX10 a je to super strojek. Ale dát do toho Android?

  Zapne se pak ten foťák do půl vteřiny? A můžu si být jistý, že se nezasekne zrovna když budu chtít cvaknout nějakou momentku? Odpovím si sám. Ne. Jedině že by byl fotomodul oddělený od OS..

  Takže dle mého slepá větev..

 7. ms (neregistrovaný)

  NX řada je opravdu povedená, skla mají dobrou kvalitu. Jen objektiv 55-200mm je slabý, ale zase levný. K androidu ve foťáku jsem ale skeptický kvůli spolehlivosti, nicméně velice zvědavý.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).