Samsung Galaxy Note FE oficiálně: kdy, kde a za kolik?

Samsung v Jižní Koreji „znovupředstavil“ loňský tabletofon Galaxy Note7, celým jménem Galaxy Note Fan Edition. Jedná se o zařízení určené spíše fanouškům značky, neboť do oběhu bude posláno pouze 400 tisíc kusů a jejich majitelé se budou muset smířit s některými omezeními – například s nižší kapacitou akumulátoru a faktem, že některé aerolinky je možná nebudou chtít pustit na paluby svých letadel.

Z názvu telefonu sice vypadla sedmička a logo Fan Edition je na zádech jasně patrné, s povolením ke vstupu do letadla ale mohou mít poslední slovo zaměstnanci letiště, a těm může být jedno, že nový akumulátor s kapacitou 3 200 mAh prošel osmibodovým kontrolním mechanismem. Poslední odlišností od původního modelu je chybějící logo Samsung na čelní straně zařízení.

Galaxy Note FE je podle Samsungu vyroben z nevyužitých a neotevřených součástek původních vrácených modelů, aby byl dopad na životní prostředí minimální. Celkově se Samsungu vrátilo 3,5 milionu kusů, je tedy možné, že v případě úspěchu repasovaného modelu dorazí ještě druhá vlna. Ta první totiž zasáhne pouze domovskou Jižní Koreu, kde se telefon bude prodávat za cenu 699 000 wonů (asi 14 tisíc korun bez DPH), což je o 40 % méně než originální model.

Telefon bude nabízen v barvách Blue Coral, Gold Platinum, Silver Titanium, a Black Onyx a poběží na Androidu 7.1.1 se stejnou nadstavbou, jako mají modely Galaxy S8 a S8+. Chybět tak nebude inteligentní asistent Bixby, byť pro něj nebude vyhrazeno žádné hardwarové tlačítko.

Samsung Galaxy Note FE se začne prodávat 7. 7. 2017, s dostupností v ČR bychom spíše nepočítali. Koneckonců na konci prázdnin má být představen nástupce Galaxy Note8, byť jeho cena (ale i výbava) bude mířit do vyšších pater.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku