Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note FE oficiálně: kdy, kde a za kolik?

Samsung Galaxy Note FE oficiálně: kdy, kde a za kolik?

Samsung v Jižní Koreji „znovupředstavil“ loňský tabletofon Galaxy Note7, celým jménem Galaxy Note Fan Edition. Jedná se o zařízení určené spíše fanouškům značky, neboť do oběhu bude posláno pouze 400 tisíc kusů a jejich majitelé se budou muset smířit s některými omezeními – například s nižší kapacitou akumulátoru a faktem, že některé aerolinky je možná nebudou chtít pustit na paluby svých letadel.

Z názvu telefonu sice vypadla sedmička a logo Fan Edition je na zádech jasně patrné, s povolením ke vstupu do letadla ale mohou mít poslední slovo zaměstnanci letiště, a těm může být jedno, že nový akumulátor s kapacitou 3 200 mAh prošel osmibodovým kontrolním mechanismem. Poslední odlišností od původního modelu je chybějící logo Samsung na čelní straně zařízení.

Galaxy Note FE je podle Samsungu vyroben z nevyužitých a neotevřených součástek původních vrácených modelů, aby byl dopad na životní prostředí minimální. Celkově se Samsungu vrátilo 3,5 milionu kusů, je tedy možné, že v případě úspěchu repasovaného modelu dorazí ještě druhá vlna. Ta první totiž zasáhne pouze domovskou Jižní Koreu, kde se telefon bude prodávat za cenu 699 000 wonů (asi 14 tisíc korun bez DPH), což je o 40 % méně než originální model.

Telefon bude nabízen v barvách Blue Coral, Gold Platinum, Silver Titanium, a Black Onyx a poběží na Androidu 7.1.1 se stejnou nadstavbou, jako mají modely Galaxy S8 a S8+. Chybět tak nebude inteligentní asistent Bixby, byť pro něj nebude vyhrazeno žádné hardwarové tlačítko.

Samsung Galaxy Note FE se začne prodávat 7. 7. 2017, s dostupností v ČR bychom spíše nepočítali. Koneckonců na konci prázdnin má být představen nástupce Galaxy Note8, byť jeho cena (ale i výbava) bude mířit do vyšších pater.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Ten telefon by urcite nemali pustat cez kontrolu na letisku.
  Boli aj repasovane telefony, aj tie sa stiahli z obehu. Len zbytocne problemy s tym budu

 2. V podstate to je ten istý telefón len klesla kapacita batérie a cena.
  Ja sa ale pýtam odhliadnuc od toho že je to 3/4 roku starý model ale v podstate hw totožný s pôvodným note. Ako je možné že cena je taká “ nízka“ sú tam dva aspekty prvý je že model nemá dobrú povesť a je to už starší hw ( aj keď úplne postačuje svojim výkonom) druhý je že na trh príde nástupca a teda Samsung by dostal pekné hate že predáva starý model za cenu nové pár mesiacov pred predstavením nového modelu.
  Každopádne ak niekto chcel note a využije jeho pridané funkcie pera tak toto je super možnosť pretože budúci note bude stáť minimálne 1000€ a neponúkne v podstate nič navyše akurát zmenia dizajn, pridajú lepší hw ( čo je úplne irelevantné) a zvýšia cenu…

 3. Vilém Marosz

  A jde vůbec objednat Samsung note fan edition jestli ano kde

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).