Samsung Galaxy Note 5 v drop testu: Skleněná konstrukce si vybírá svou daň

Pár dní nazpět Samsung představil nový Galaxy Note 5, jenž si od svých sourozenců řady Galaxy S6 vypůjčil konstrukci se skleněnými zády. První test odolnosti na sebe nenechal dlouho čekat a nyní tak víme, jak moc velkou daň si ona změna vyžádala. Dle očekávání situace není nejlepší – po pádu z výšky jednoho metru, což se dá považovat za vcelku běžnou situaci, to odnesla záda, na nichž se sklo rozbilo a vytvořila se velká pavučina.

blank

Svrchní vrstva nicméně zůstala vcelku a přinejmenším tak nehrozí poranění o ostré hrany. V důsledku toho, že zkosení se nachází na zadní straně, je bohužel náchylnost na rozbití větší, než v případě modelu Galaxy S6 edge (recenze). Napomáhá tomu i fakt, že díky 5,7palcovému displeji je zařízení o poznání větší.

Video zachycující celý test

V testu následoval pád na bok a na přední stranu. V prvním případě se to díky hliníkovému rámu obešlo takřka bez úhony, nicméně v tom druhém to krycí sklíčko displeje nepřežilo. Dotyková vrstva stále fungovala, dalších několik pádů však zajistilo její konec.

Výsledek je takový, že ačkoliv skleněný povrch dobře vypadá, vybírá si bohužel velkou daň na celkové odolnosti zařízení. Pořídit si ochranné pouzdro tak rozhodně v případě novinky není od věci, ztratí tím však na kráse a samozřejmě se tím také zvětší rozměry a zvýší celková hmotnost.

Autor článku blank
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Kapitoly článku