Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note 4 bude do konce října dostupný ve 140 zemích světa včetně České republiky

Samsung Galaxy Note 4 bude do konce října dostupný ve 140 zemích světa včetně České republiky

Včera Samsung oficiálně potvrdil, že model Galaxy Note 4 bude k dispozici v domovské Jižní Koreji od 26. září, jak bylo již dříve ohlášeno. Zbytek světa si podle Samsungu bude muset počkat na říjen, kdy by se tento telefon měl dostat na trh v dalších minimálně 140 zemích světa. O snaze protlačit nový Note 4 co nejrychleji svědčí i to, že telefon v USA vyběhne hned z počátku v nabídce pěti operátorů – Verizon, AT & T, Sprint, T-Mobile a US Cellular.

   

Samsung má s příchodem nového iPhonu 6 Plus velký zájem zahájit distribuci celosvětově co nejdříve, aby se mu podařilo ukrojit zajímavou část trhu s phablety. Evidentně Samsung tíží i zpráva, kterou vydal Apple po prvním týdnu prodeje nových iPhonů, kdy se podařilo prodat neuvěřitelných 10 milionů kusů v takto krátké době.

   

Galaxy Note 4 představuje pokračovatele v úspěšné sérii phabletů, kterou zahájil právě Galaxy Note před třemi roky. Velikostně bude Note 4 podobný svému předchůdci, ale přinese celou řadu vylepšení. Za zmínku stojí 5,7“ velký Super AMOLED displej s rozlišením 1440 x 2560 pixelů a kovový rámeček kolem celého těla. Dále nový fotoaparát s rozlišením 16 Mpx a optickou stabilizací obrazu. Procesory se budou lišit podle trhu, kde bude telefon dostupný. Bude se jednat buď o čtyřjádrový Snapdragon 805 nebo osmijádrový Exynos 5433.

Pokud si na novou generaci Galaxy Note 4 brousíte zuby, připravte se na pořádný průvan v peněžence – doporučená koncová cena pro český trh totiž byla stanovena na 21 499 Kč včetně DPH.

Ivan Stloukal

6 komentářů

  1. A Edge nikde… Jinak ve srovnání s iPhone 6 Plus je Note4 neohrožený král :)

  2. LukeSkywalker (neregistrovaný)

    To mě zajímá jestli se Samsung taky sveze na vlně #BendGate. :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).