Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note 3: Unikla nová neoficiální ROM s Androidem 5.0

Samsung Galaxy Note 3: Unikla nová neoficiální ROM s Androidem 5.0

Na Xda-developers se objevila nová verze neoficiální ROM s Androidem 5.0 pro Samsung Galaxy Note 3 (recenze). Oproti předchozí verzi je současné sestavení podstatně více stabilní a podle komentářů od uživatelů se hodí i pro běžné používání. Velikost ROM je 1,1 GB a naflashovat ji lze přes nástroj ODIN. Postup pro flashování je stejný jako v případě Samsungu Galaxy S5 (návod naleznete zde, případně přímo na odkazovaném vlákně). Lollipop ROM je dostupná ve dvou verzích – pro 16GB a 32GB variantu Galaxy Note 3.

Odkazy pro stažení ROM a potřebných nástrojů a postup najdete přímo na Xda-developers. Mějte na paměti, že se jedná o neoficiální zásah do zařízení, kterým přicházíte o záruku. Vše provádíte na vlastní nebezpečí a zodpovědnost.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

8 komentářů

 1. Už to bylo psáno před několika dny na světandroida a o záruku nepřicházíte. KNOX zůstává na 0x0 ,takže asi tak. ROM je v pohodě ,ale po každém zapnutí telefonu je vždy nutné se přihlásit k Wi-Fi neboli znovu zadávat heslo k Wi-Fi páč si to ROM nepamatuje :)

  • To jsem nevěděl, děkuji za doplnění :)

  • Senior_cz (neregistrovaný)

   Při každém zapnutí telefonu rozhodně není nutno se přihlašovat k Wifi….. Tento problém sice má určitá část uživatelů, ale rozhodně to není pravidlo. Ono pokud si člověk přečte vlákna u ROM na xda (oproti původnímu z 23. prosince jich je již několik), tak zjistí, že způsoby flešování ROM se dost lišily a i taková vcelku zásadní věc, jako je správné zaškrtnutí políček v Odinu byla rozdílná.

   Další věcí bylo správné použití souboru .pit určeného jen pro 32GB verzi telefonu, provedení wipů, atd.

   To vše se dle mě dost podepsalo na konečném výsledku pro jednotlivé uživatele. Po 14 dnech, mohu myslím vcelku objektivně konstatovat, že sinál a pamatování si hesel různých wifi, je bez problému a ROM je vcelku dobře odladěná jak včetně rychlosti, tak výdrže na bateri. Při instalaci zde není ani strašák zaplého defaultního šifrování ani nefunkčnost s externí kartou (tu je doporučeno při flešování vyndat).

   Jinak pokud se vrátím k problémům s wifi, tak ten už mělo spousty uživatelů při používání KitKat 4.4.2 hlavně pokud používaly naportované ROM z Galaxy S5, nebo Note4. Jako obvykle to ale mělo souvislosti s použitým kernelem a modemem, nicméně to je na dlouhé povídání …….

 2. Včera jsem to kolegovi řekl a už to má nahozené.

  Citelně bych řekl, že reaguje Note 3 rychleji, animace jsou takové řekl bych uhlazenější. Výtku bych ale měl k velkému využívání bílé barvy v prostředí nastavení, číselníku apod. kdy toto je pro AMOLED zrovna ta nejhorší možná varianta. Dál se mi po bližším zkoumání nelíbí, že v číselníku nebo nastavení nelze pohybem rotovat mezi záložkama, je nutné na ně klikat.

  Jinak asi ROM bez problémů, včera jsem si tady chvilku hrál s tím a jsem docela překvapen, na leak build je velmi odladěn. Četl jsem ale, že by snad měla ROM mít nějaký memory leak, tak snad to opraví.

  • damca (neregistrovaný)

   Rotovat mezi záložkama v číselníku nově lze (v zakladu je nastaveno v protokolech swype akce na kontaktu pro volaní a poslání zprávy jako je u samsungu zvykem). Nově lze přímo v číselníku nastavit nastavení/kontakty/ – Přejetím volat/posl. zpr. dát fajfku pryč. Pak rolovaní mezi záložkami jde.

 3. este stale nemaju vlakkove modely novy android??? to je mi ale biznis…kupte si adnroidy aby ste ani po vydani najnovsieho systemu v nom nemali najnovsi system…

  • knizmi (neregistrovaný)

   Na to lze číci jen „no a co?“ a doplnit to touhle tabulkou: [odkaz]

   To není jako u MS, kde s přechodem z Windows Mobile na WP7 a posléze na WP8, přestávají být starší systémy kvůli zastaralým API (resp. kvůli zcela jinému systému) podporované.

  • Dano (neregistrovaný)

   _Interface Napísal si to síce pekne,ale k čomu by to v praxi bolo dobré (nutné)? Aplikácie ešte poriadne k tomu niesú prispôsobené,samotný Android nieje zrejme tak odladený (už sa spomína 5.02 či koľko ako oprava) a okrem toho čo by to bežnému užívateľovi prinieslo? Z môjho pohľadu nič… Mám zariadenia od 4.0.4 do 4.4.2 a napríklad medzi 4.2.2 a 4.4.2 ani neviem rozdiely… Pri 4.1.2 ešte chýbajú viaceré widgety na zamknutej obrazovke,ale to mi je tiež jedno,4.0.4 chýbajú tie lepšie notifikácie,ale od 4.2.2 je mi to ukradnuté aká je tam verzia,všetko čo potrebujem ide… Pri WP čo nová aktualizácia to podatatný rozdiel vo funkciách. A to si o sebe myslím že som náročnejší užívateľ… Bežnému je to ešte viac jedno. Ja by som skôr ako o pár mesiacov ani do Androidu 5 nešiel.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).