Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note 3 obsahuje nový konektor USB 3.0

Samsung Galaxy Note 3 obsahuje nový konektor USB 3.0

Samsung ve středu představil nový Galaxy Note 3, ten je prvním telefonem, který používá USB 3.0. Oproti staršímu standardu přináší dvě výhody. První je rychlejší přenos dat mezi vaším telefonem a počítačem. Druhou je efektivnější dobíjení baterie. S USB 3.0 budete moci ze svého PC nabíjet mnohem rychleji. USB 2.0 poskytuje obecně 500mA, zatímco USB 3.0 900 mA. Připojení telefonu k PC tak bude bližší nabíjení z klasické zásuvky.

 

S USB 3.0 má Galaxy Note 3 jiný konektor než většina současných zařízení. Používá konektor USB 3.0 Micro B, ten najdeme například na řadě přenosných disků. Port je na první pohled výrazně širší než jeho předchůdce, ale je zpětně kompatibilní. Do jedné strany můžete vsunout standardní Micro USB kabel. Byť má port nesporné výhody, zapojování starších kabelů do nového portu nebude zrovna příjemná záležitost, zejména za tmy. Například takový Lightning konektor od Applu nepotěšil majitele staršího příslušenství, jeho oboustranné zapojení je jasnou výhodu.

Cable SuperSpeed USB 3.0 (AM/MicroUSB-M Tipo B) 50cm distribuido por CABLEMATIC ®

David Podzimek

9 komentářů

 1. fore (neregistrovaný)

  No jen aby ta USB3 koncovka byla v krabici k nabíječce a né jen klasická 2.0

  • tipuju spíš jako volitelné příslušenství -> minimalizace nákladů pro toho, kdo USB 3 nepotřebuje..

  • Aku tam chceš koncovku? V rámci nabijačky máš datový kábel, takže ide len o to či tvoj komp/laptop má prdporu USB 3.0

 2. Petr (neregistrovaný)

  Neumí náhodou konektor lightning nabíjet pouze a jenom, když je tam zastrčený konkrétní stranou nahoru? Zase taková výhoda ten konektor není…zlaté nokiácké kulaté konektory

  • Zlate „bezdratove“ dobijeni, ve tme clovek nemusi nic lovit a hledat.

  • Martin (neregistrovaný)

   Lightning konektor nabijí z obou stran, je tedy jednou jakou stranou je zapojeny..velice pohodlne reseni

  • JaroB (neregistrovaný)

   zlatý dock lebo nemusím mať pri hlave mikrovlnku celú noc a nemusím nič v noci hľadať a zapájať.

  • Nabíjí oboustranně a je to velká výhoda. V praxi. Tebou zlatý kulatý konektor u Nokie byl pěkný nesmysl, nejčastěji servisovaná část a velký obchod pro Nokii s nabíječkami (zlomené konektory).

  • Rajce (neregistrovaný)

   Co to meleš?
   Kulatý konektor je klasika kterou dostaneš i samostatně v kaaždél normálním elektro. chapu že kdo ma apple tak neví co je to normalní elektro aní 5 dlovy Pět Voltů. A mne se nikdy ten konektor nepoku.vyl, to si ho nesmíš strkat do rici a lámat hned u konektoru.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).