Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Mega 7.0 na prvním renderu: Tablet nebo smartphone?

Samsung Galaxy Mega 7.0 na prvním renderu: Tablet nebo smartphone?

Na stránkách čínského operátora China Mobile se objevil render chystaného přírůstku do řady tabletofonů Samsung Galaxy Mega. Předchůdci se svými rozměry držely někde mezi největšími smartphony a nejmenšími tablety, novinka se však díky sedmipalcovému displeji s rozlišením 720 x 1280 px zcela srovnává s druhou jmenovanou kategorií.

 

Výbavou Samsung Galaxy Mega 7.0 neohromí – uvnitř se skrývá čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400, jemuž sekunduje 1,5GB operační paměť. Interní úložiště je velké 8 GB, přičemž nechybí možnost jej rozšířit o paměťovou kartu. Stejně jako třeba u Samsungu Galaxy Note 3 (recenze) jsou záda vyrobena tak, aby napohled vypadala jako z kůže, ve skutečnosti se však jedná pouze o plast. V tuto chvíli nejsou k dispozici oficiální informace o dostupnosti mimo Čínu, dá se ale očekávat, že jihokorejský výrobce s novinkou zamíří i na ostatní trhy.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).