TOPlist

Samsung Galaxy Lite: Živé fotografie a specifikace nového Androidu

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Na přelomu tohoto roku by měl Samsung na trh uvést nový komunikátor s operačním systémem Android 1.5 s názvem Galaxy Lite. Designově se jedná o poměrně zajímavé zařízení, které se svým vzhledem snaží přiblížit klasickým mobilním telefonům. Samsung si tedy od tohoto modelu slibuje rozšíření především mezi běžné uživatelé, kterým zatím komunikátory s operačním systémem příliš mnoho neříkají. Dostupný bude hned ve dvou barevných variantách, bíle se zelenými prvky a černé s rudým zvýrazněním. Telefon se bude ovládat přes dotykový displej a funkční tlačítka pod ním, kterých je naštěstí dostatek a dokonce zde nechybí ani čtyřsměrový joystick s potvrzovacím tlačítkem.

K displeji se ještě vrátím, stejně jako u předchozích Android telefonů, i Samsung Galaxy Lite nabídne kapacitní TFT displej s WQVGA rozlišením (400×240 px) a úhlopříčkou rovné 3″. Operační systém Android 1.5 bude vybavený základními aplikacemi od Google a rovněž prohlížečem Chrome Lite. Telefonní funkce bude zajišťovat jak klasický GSM modul, tak i UMTS/HSDPA s teoretickou rychlostí stahování 7,2 Mbps. Bezdrátově komunikovat půjde přes Wi-Fi i Bluetooth ve verzi 2.0, připojení k PC a dobíjení bude zajištěno přes USB 2.0 rozhraní (miniUSB nebo microUSB konektor). Z dalších parametrů určitě stojí za zmínku navigační čip GPS, 3,2 MPx fotoaparát s autofocuem, pohybový senzor, 3,5 mm výstup na sluchátka či podpora paměťových karet microSDHC. Informace o procesoru a velikosti operační paměti RAM zatím chybí. Spekuluje se o tom, že by Samsung mohl Androida obohatit o uživatelské rozhraní TouchWIZ, které nyní používá v komunikátorech s Windows Mobile a některých běžných telefonech, potvrzení se ale zřejmě dočkáme až s oficiálním představením.

- -

- - -

Zdroj: Phandroid.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku