Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy J1: Levný oblázek pro nenáročné s cenou pod tři tisíce se začal prodávat v ČR

Samsung Galaxy J1: Levný oblázek pro nenáročné s cenou pod tři tisíce se začal prodávat v ČR

V České republice se začal prodávat levný low-endový smartphone Samsung Galaxy J1, a to jak v klasické variantě, tak také ve verzi se dvěma sloty na SIM kartu. U obou verzí chybí podpora rychlých LTE dat a nepočítejte ani s NFC.

Hnacím motorem se stal dvoujádrový čip Spreadtrum s taktem 1,2 GHz (GPU Mali-400), který doplňuje 512 MB RAM a 4GB interní paměť. Tu lze dále rozšířit o paměťové karty microSD do maximální kapacity 128 GB. O zobrazování se stará 4,3″ TFT displej s dnes již archaickým rozlišením 480 x 800 px. Operační systém Android 4.3 tradičně doplňuje uživatelské prostředí TouchWiz.

Na zadní straně má své místo 5Mpx fotoaparát s autofocusem a přisvětlovací diodou, přední kamerka disponuje 2Mpx rozlišením. Video lze nahrávat maximálně v HD rozlišení při 30 fps. Li-Ion akumulátor má kapacitu 1850 mAh. 

 

V České republice je dostupný model Samsung Galaxy J1 DUOS (Dual SIM) za doporučenou maloobchodní cenu 3 499 Kč s DPH v černé a bílé barvě. Klasická verze se prodává v modré, černé a bílé barvě za 2 999 Kč včetně DPH.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. Michal (neregistrovaný)

    To je trochu moc peněz za zastaralý OS a podprumerny HW.

  2. Xvasek (neregistrovaný)

    Řekl bych Galaxy S2 v jiném kabátku.

    • Ačkoli jsme zpět u namyslu „TFT displej“, je to pravděpodobně LCD, což oproti AMOLED v S2 je dost rozdíl, no a pak můžeš pokračovat prakticky se všemi parametry. Snad jednou MicroUSB 2.0 konektor je stejný:-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).