Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Golden 2: Nabušené véčko odkrývá své tajemství

Samsung Galaxy Golden 2: Nabušené véčko odkrývá své tajemství

Většina Evropanů by si mohla myslet, že telefony s flipovou konstrukcí si svou slávu dávno odbyly. Opak je však pravdou, což dokazuje asijský trh, kde se „véčka“ těší neustálé oblibě. Proto není divu, že se jihokorejský Samsung rozhodl pro nástupce modelu Galaxy Golden, který se má v nejbližší dnech objevit v nabídce čínských a japonských operátorů. Samsung Galaxy Golden 2 nebude po hardwarové stránce žádné ořezávátko a nabídne vskutku impozantní výbavu.

 

O zobrazovací schopnosti se postará dvojice Super AMOLED displejů s úhlopříčkou 4,6″ a rozlišením 768 x 1280 obrazových bodů. Dostatek výpočetního výkonu zajistí čtyřjádrový procesor Snapdragon 801 s taktem 2,5 GHz, který doplní 2GB operační paměť a grafický koprocesor Adreno 330. Fotografické choutky bude možné ukájet skrze 16Mpx fotoaparát s přisvětlovací LED diodou a chybět nemá ani dvoumegapixelová kamerka pro videokomunikaci. Další výbava bude zahrnovat operační systém Android ve verzi 4.4.4 a dva sloty pro microSIM.

Pokud máte rádi nekonvenční zařízení a na novinku si již brousíte zuby, musíme vás varovat. Jak je u asijských smartphonů zvykem, ani Samsung Galaxy Golden 2 nebude podporovat sítě GSM.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Diskuze k článku

  1. Nebude podporovat sítě GSM.. Což je škoda, o vybavené véčko by mělo dost lidí i v EU zájem. Netrhalo by sice rekordy, za to by to bylo po těch letech, kdy je na trhu až na pár výjimek stále ten stejný typ konstrukce, změna.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).