Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Gear: Podívejte se, co se skrývá uvnitř chytrých hodinek

Samsung Galaxy Gear: Podívejte se, co se skrývá uvnitř chytrých hodinek

Není žádným tajemstvím, že Samsung připravuje vlastní chytré hodinky s operačním systémem Android. Jejich označení bude podle všeho Galaxy Gear a představeny budou 4. září na konferenci IFA v Berlíně, kde nebude chybět ani naše redakce. Korejský výrobce rozeslal vývojářům hned několik variant, avšak většina z nich nabídne čtvercový OLED displej s úhlopříčkou přibližně 2,5 palce a rozlišením 320 x 320 px. Srdcem hodinek se stane dvoujádrový procesor Samsung Exynos 4212 na frekvenci 1,5 GHz s grafickým akcelerátorem Mali-400MP a chybět nebude ani miniaturní reproduktor.

 

Budou chytré hodinky vypadat takto?

V řemínku by se měl nacházet fotoaparát s dosud nespecifikovaným rozlišením a chybět nebude ani NFC pro synchronizaci dotykem či Bluetooth 4.0 LE, pomocí něhož budou hodinky komunikovat se spárovaným smartphonem. Aplikace pro Galaxy Gear budou dostupné skrze obchod Samsung Apps a samotná filozofie ovládání bude vcelku podobná běžným smartphonům. K dispozici nebude zadávání textu, to je ale vzhledem k malému displeji vcelku pochopitelné. Suma sumárum, bez telefonu či tabletu od Samsungu si s hodinkami příliš zábavy neužijete.

 
Další z konceptů chytrých hodinek od Samsungu

Výrobce chystá plnou integraci sociálních sítí Facebook a Twitter, správa hodinek pak bude probíhat skrze speciální aplikaci. Ta zároveň umožní nastavit spojení mezi hodinkami a vaším telefonem, což může v praxi vypadat třeba tak, že si na hodinkách otevřete nově přijatý email a pokud na něj budete chtít odpovědět, stačí vytáhnout smartphone a email bude po odemčení okamžitě zobrazen i na jeho displeji. Spolupráce bude probíhat i s aplikací S Health a hodinky například umožní zaznamenávat vaše sportovní aktivity. Jsme velmi zvědaví, nakolik použitelný celý koncept vlastně bude.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).