Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Folder 2 v přípravách: Elegantní smartphone pro milovníky véček

Samsung Galaxy Folder 2 v přípravách: Elegantní smartphone pro milovníky véček

Není to tak dávno, kdy se ve vitrínách obchodů objevovaly telefony rozličných konstrukcí. Doba smartphonová však učinila z většiny telefonů obdélníkové placky, proto jsme rádi za každý pokus jít proti proudu. Čas od času se (zejména v Asii) například objeví telefon kdysi populární véčkové konstrukce s hardwarovou klávesnicí, jeden z takových zrovna připravuje Samsung. My se můžeme s předstihem podívat na jeho obrázky a díky certifikaci TENAA i na jeho parametry.

galaxy-folder-2-latest-leaked-4

Chystaná novinka ponese jméno Galaxy Folder 2 a nabídne výbavu nižší střední třídy zabalenou do atraktivního těla, bohužel z fotografií není poznat, zda bude zpracováno z kovu či plastové imitace. Zvenčí na telefonu najdeme 8Mpx fotoaparát v doprovodu přisvětlovací LED a hlasitého reproduktoru, na čelní displej se bohužel nedostalo.

Zábava začíná až po otevření telefonu, uvnitř najdeme 3,8″ displej s rozlišením 480 × 800 pixelů, 5Mpx selfie kamerku a hardwarovou klávesnici s klasickým číselníkem 3 × 4 a spoustou dalších kláves pro ovládání operačního systému Android, v tomto případě ve verzi 6.0 Marshmallow. Ten běží na hardwaru postaveném na čipsetu Qualcomm Snapdragon 425 se 2 GB operační paměti, pro ukládání dat slouží 16GB úložiště. Zásobárnou energie je akumulátor o kapacitě 1 950 mAh nabíjený skrze standardní microUSB konektor.

tenaa

Samsung Galaxy Folder 2 bude patrně představen již brzy, ovšem dostupnost na našem trhu by byla velkým překvapením. Na druhou stranu LG zde svůj véčkový model Wine Smart prodává, a zdravá konkurence by určitě neuškodila. Raději bychom však u nás viděli i vybavenější véčkové modely.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. jemnopriezysko (neregistrovaný)

    ješte dobře , že v japonsku je DOCOMO operátor a jeho phony, bo od koho by to odkukali , tyhlecty kopy-paste samšunťáci
    žádný ale veškere žádný vlastní nápad , vše kopírujou

  2. Tak dneska kopíruje da se říci, každý každého, ale vecka mel Samsung kdysi dobra, jsem zvedav zda se mu povede návrat tohoto stylu.
    Raději bych reinkarnaci původního konceptu RAZR od motoroly před jedenácti lety, podobný design, hw dnešní doby a ani by nemusel mít android nebo jiný OS, třeba se od lenova pod značkou Moto něčeho dočkáme.

  3. No že by na CZ trhu LG (které tu už asi ani nemá zastoupení) (btw. nenatáhli sem Wine nakonec jen prodejci?) a Samsung nějak soupeřili v oblasti véček…. No nevím:-) Osobně bych řekl, že to zde LG spíše zabalilo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).