Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Ace 3 představen: Střední třída s podporou LTE

Samsung Galaxy Ace 3 představen: Střední třída s podporou LTE

Samsung dnes představil další přírůstek do rodiny chytrých telefonů Galaxy – konkrétně model Ace 3, který vzhledem k harddwarové výbavě bude cílit především na méně náročné uživatele. Představeny byly dvě varianty – klasická s podporou LTE sítí a dualSIM verze s podporou datových přenosů přes 3G/HSDPA+. V České republice ani na Slovensku se s největší pravděpodobností dualSIM verze neobjeví a prodávat se zde bude pouze klasická varianta s rychlými daty přes LTE.

  

Hnacím motorem se stane dvoujádrový procesor od Qualcommu s taktem 1 GHz pro každé jádro, který doplní 1 GB operační paměti RAM. Z 8GB interního úložiště bude přístupných okolo 5 GB, další prostor zajistí paměťové karty microSDXC (až 64 GB). O zobrazování se postará čtyřpalcový TFT displej s rozlišením 480 x 800 px. Překvapením je přítomnost poslední verze systému Android 4.2.2 „Jelly Bean“, na kterou bude navlečené uživatelské prostředí TouchWiz. V České republice a na Slovensku by se měl Galaxy Ace 3 v LTE verzi začít prodávat v červenci. Cena nebyla dosud stanovena.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

 1. Kagu (neregistrovaný)

  Úplně zbytečný model.. už tu je SIII mini, který se liší snad jen SAMOLEDem..

 2. fore (neregistrovaný)

  Že by překrytovaná S3 mini ?:D

 3. Dvoujádro 1 GHz, 1 GB RAM a cílí na méně náročné uživatele? Aha, Android :D

  • a kto dnes vyuziva jednojadrovy procesor?? wp? nie.. bb? nie.. iphone? nie.. a co je to v dnesnej dobe 1 gb ram? na wp pristrojoch s 512 mb nespustis vsetky aplikacie.. co je tu k smiechu? zijes asi v inej dimenzii.. v nesnej dobe je to standard.. ked je to za dobru cenu preco nie?

 4. Nechápu, proč má S4 mini tak malé rozlišení, skoro se to obtížně odlišuje od tohoto modelu. Měl by mít HD, resp. nechápu politiku Samsungu. Lowend za cenu mainstreamu, pak mezera a S4.

  redakce: ne, ten displej jistě není TFT, to i displeji nic nevypovídá. TFT je jen vrstva, která je součástí každého dnes používaného displeje, jak LCD tak AMOLED.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).