Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy A80 v AnTuTu. Jak si vede nový Snapdragon 730?

Samsung Galaxy A80 v AnTuTu. Jak si vede nový Snapdragon 730?

Qualcomm v tomto týdnu představil tři nové čipsety, jedním z nich je Snapdragon 730, který se dostal i do čerstvě odhaleného smartphonu Samsung Galaxy A80. Tento čipset byl stvořen pro telefony vyšší střední třídy, díky benchmarku AnTuTu se můžeme podívat na to, jaký má hrubý výpočetní výkon.

antutu snapdragon 730 2

Snapdragon 730 si z testu odnesl něco málo před 200 tisíc bodů, jeho přímý předchůdce Snapdragon 710 se pohyboval okolo 170 tisíc. Posun ve výkonu je tak vidět na první pohled, ovšem ve srovnání s loňskému vlajkovému Snapdragonem 845 je na tom čerstvá novinka téměř o třetinu hůře; tímto měřítkem se Snapdragon 730 rovná staršímu Snapdragonu 835 nebo Kirinu 970.

antutu snapdragon 730 1

Hrubý výpočetní výkon ale není vše, Snapdragon 730 navíc těží z vylepšené umělé inteligence, širší podpoře vícečočkových fotoaparátů a kodeků pro poslech audia přes Bluetooth, a v neposlední řadě také z modernějšího výrobního procesu, který přináší vyšší efektivitu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).