Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy A50, A30 a A10 odkrývají kompletní výbavu

Samsung Galaxy A50, A30 a A10 odkrývají kompletní výbavu

Samsung se připravuje na velkou premiéru svých vlajkových smartphonů, ovšem tržní podíl by si s telefony s cenou začínající na 20 tisících korunách neudržel. Z tohoto důvodu musí myslet i na telefony z nižších pater, které aktuálně spadají do řady Galaxy A. Těch má prý letos být devět, jako první budou odhaleny modely Galaxy A50, A30 a A10. Server mysmartprice nyní dostal do rukou jejich kompletní parametry.

Galaxy A50

Nejvýše postaveným modelem má být smartphone Galaxy A50, který se bude pyšnit 6,4″ Super AMOLED displejem s rozlišením 1 080 × 2 340 pixelů a integrovanou čtečkou otisků prstů. Samsung použije displej typu Infinity-U, to znamená s podobným výřezem, jako má Essential Phone PH-1. V tomto výřezu se bude schovávat selfie kamerka s rozlišením 25 Mpx a světelností objektivu f/2.0.

Zajímavější fotoaparát bude na zadní straně, bude se skládat ze tří členů:

  • Hlavní 25Mpx snímač se světelností f/1.7 a autofokusem
  • 8Mpx senzor s širokoúhlou optikou se světelností f/2.4
  • Hloubková kamerka s rozlišením 5 Mpx a světelností f/2.2

Telefon požene kupředu 10nm čipset Exynos 9610 představený na začátku loňského roku, který je vybaven osmijádrovým procesorem a podporou umělé inteligence. V Galaxy A50 jej doprovodí 4 nebo 6 GB RAM, na kapacitu vnitřní paměti bude navázána kapacita úložiště 64 nebo 128 GB. V obou případech bude možné rozšíření paměťovou kartou, jejíž slot najdeme vedle dalších dvou slotů na SIM karty. Akumulátor v těle telefonu nabídne velmi slušnou kapacitu 4 000 mAh a potěší rychlým dobíjením o výkonu až 15 Wattů skrze konektor USB-C.

Galaxy A50 bude podporovat asistetku Bixby, platby Samsung Pay, funkci Allway on displej. Telefon bude postaven z plastového těla bez jakékoliv deklarované voděodolnosti, nabízen bude v černé, bílé a modré barvě.

Galaxy A30

Druhý připravovaný model bude na první pohled vypadat prakticky stejně, neboť bude zabudován do na chlup stejně velkého plastového těla s totožným displejem na přední straně. Odlišností však bude víc než dost, například ve fotoaparátech. Rozlišení selfie kamerky poklesne na 16 Mpx, na zadní straně najdeme pouze duální fotoaparát v konfiguraci 16 (f/1.9) + 5 (f/2.2) Mpx. Kromě něj bude záda okupovat čtečka otisků prstů, kterou u tohoto modelu přímo v displeji nenajdeme.

V těle Galaxy A30 bude tikat slabší čipset Exynos 7904, paměťové konfigurace budou 3 + 32 nebo 4 + 64 GB. Podpora paměťových karet a dual SIM zůstává, stejné parametry má i akumulátor s kapacitou 4 000 mAh. I tento telefon bude podporovat vrcholové funkce, jako Bixby či Samsung Pay.

Galaxy A10

Tím posledním vzadu zůstane naprosto základní model, který do výbavy nedostane ani čtečku otisků prstů. Jeho čelní stranu bude vyplňovat 6,2″ displej typu Infinity-V s podprůměrným HD+ rozlišením. V jeho „véčkovém“ výřezu se bude nacházet 5Mpx selfie kamerka, hlavní fotoaparát na zádech dostane rozlišení 13 Mpx a objektiv se světelností f/1.9.

Mozkem Galaxy A10 bude čipset Exynos 7884B, který bude spolupracovat se 3 GB RAM. Kapacita vnitřního úložiště bude 32 GB a bude možné ji rozšířit paměťovou kartou, opět bez nutnosti obětovat funkci dual SIM. I tento telefon dostane obří 4 000mAh baterii, avšak nabíjet se bude pouze microUSB konektorem s maximálním výkonem 5 Wattů.

Galaxy A10 bude mít plastové tělo, na trh půjde v černé a zlaté barvě. Kdy budou novinky řady Galaxy A přestaveny, zatím netušíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Stredna trieda dostane 4000 baterku a S10e dostane 3100. Nechapem…

  2. A jaký smysl má tohle v kombinaci s M10-M30? Proč představují dvakrát stejný telefon? Zrovna od Huawei by si v tomhle příklad brát neměli…

  3. to je k placi, oni planuji vydat asi 8 modelu a vsechny bez vyjimky budou obri placky. jestli mi zdechne mobil, tak asi budu muset do bazaru.

  4. Hlavně v těch označeních se už pomalu ani práse nevyzná ale vzhledem K Huawei/Honor se. To ještě dá

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).