TOPlist

Seznam.cz má speciální edici Samsungu Galaxy A40 s vlastními aplikacemi

Samsung Galaxy A40 v Seznam.cz edici

Smartphone Samsung Galaxy A40 bude v České republice dostupný i ve speciální seznamácké edici, tedy s aplikacemi od společnosti Seznam.cz. Při koupi tohoto modelu budou moct uživatelé využívat aplikace jako jsou Mapy.cz, Email.cz, TV Seznam či Jízdní řády. Jako výchozí bude v telefonu nastavený také seznamácký prohlížeč a hledání. Jeho prodej se spouští dnes a první měsíc bude k dostání exkluzivně pouze u Alza.cz.

Samsung Galaxy A40 v limitované edici Seznam nabídne řešení všem, kteří při používání mobilního telefonu dávají přednost lokálním aplikacím.

Samsung Galaxy A40 s předinstalovanými aplikacemi od Seznam.cz
Samsung Galaxy A40 s předinstalovanými aplikacemi od Seznam.cz

„Je naším dlouhodobým cílem dostat se s našimi službami a aplikacemi do co nejčastějšího kontaktu s uživatelem. Proto využíváme všechny způsoby, které nám umožňují přítomnost v mobilních telefonech. Díky aktuální spolupráci se společností Samsung a Alza.cz se můžeme tomuto cíli alespoň přiblížit, i když zvolené řešení rozhodně nepovažujeme za finální,“ vysvětluje Pavel Zima, předseda představenstva Seznam.cz, a dodává, že ideální by byla takový podoba, kdysi po zapnutí nového mobilního zařízení může uživatel vybrat, jaké hledání, prohlížeč a aplikace chce primárně používat.

Galaxy A40 s praktickými aplikacemi od Seznamu

Ve speciální Galaxy A40 “Seznam.cz edici” uživatelé najdou automaticky nejen seznamácký prohlížeč a hledání, ale i další aplikace a produkty společnosti: Email.cz, Mapy.cz, Jízdní řády, Novinky.cz, Sport.cz, Seznam Zprávy, TV program, TV Seznam, Pohádky, Kupi.cz, Zboží.cz, Proženy.cz, Garáž.cz, Super.cz, Sauto.cz, Sreality.cz a Sbazar.cz.

Při prvním zapnutí a instalaci nového zařízení si zákazník bude moct zvolit využívání verze od společnosti Seznam, která nabízí zejména bezpečné brouzdání po internetu a důvěrně známé prostředí. Pro instalaci je nutné připojení k internetu, ať už prostřednictví mobilních dat, nebo wi-fi.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy A40

Systém, čipset a konstrukce

Operační systém: Android 9.0, čipset: Samsung Exynos 7904, octa-core, 2× 1,8 GHz Cortex-A73 + 6× 1,6 GHz Cortex-A53, GPU: Mali-G71 MP20, RAM: 4 GB, interní paměť: 64 GB, pam. karta:
Rozměry: 144,3 × 69,0 × 7,9 mm, hmotnost: 140 g, zvýšená odolnost: ne

Displej, konektivita a baterie

5,9", Super AMOLED, rozlišení: Full HD+, 1080 × 2220 px
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 3100 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:

Fotoaparáty

Hlavní: 16 Mpx, f/1.7, 26mm, PDAF, druhý: 5 Mpx, širokoúhlý, f/2.2, 13mm, selfie kamera: 25 Mpx, f/2.0, Full HD video

Po hardwarové stránce půjde o zcela shodný telefon jako klasický Galaxy A40, lišit se tedy bude pouze v předinstalovaném softwaru a vzhledu prodejního balení. Tato edice se bude prodávat od dnešního dne (25. dubna) na Alza.cz za stejnou cenu, jako klasická verze, tedy 6 499 Kč včetně DPH.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku