Domů » Bleskovky » Seznam.cz má speciální edici Samsungu Galaxy A40 s vlastními aplikacemi

Seznam.cz má speciální edici Samsungu Galaxy A40 s vlastními aplikacemi

Smartphone Samsung Galaxy A40 bude v České republice dostupný i ve speciální seznamácké edici, tedy s aplikacemi od společnosti Seznam.cz. Při koupi tohoto modelu budou moct uživatelé využívat aplikace jako jsou Mapy.cz, Email.cz, TV Seznam či Jízdní řády. Jako výchozí bude v telefonu nastavený také seznamácký prohlížeč a hledání. Jeho prodej se spouští dnes a první měsíc bude k dostání exkluzivně pouze u Alza.cz.

Samsung Galaxy A40 v limitované edici Seznam nabídne řešení všem, kteří při používání mobilního telefonu dávají přednost lokálním aplikacím.

Samsung Galaxy A40 s předinstalovanými aplikacemi od Seznam.cz
Samsung Galaxy A40 s předinstalovanými aplikacemi od Seznam.cz

„Je naším dlouhodobým cílem dostat se s našimi službami a aplikacemi do co nejčastějšího kontaktu s uživatelem. Proto využíváme všechny způsoby, které nám umožňují přítomnost v mobilních telefonech. Díky aktuální spolupráci se společností Samsung a Alza.cz se můžeme tomuto cíli alespoň přiblížit, i když zvolené řešení rozhodně nepovažujeme za finální,“ vysvětluje Pavel Zima, předseda představenstva Seznam.cz, a dodává, že ideální by byla takový podoba, kdysi po zapnutí nového mobilního zařízení může uživatel vybrat, jaké hledání, prohlížeč a aplikace chce primárně používat.

Galaxy A40 s praktickými aplikacemi od Seznamu

Ve speciální Galaxy A40 „Seznam.cz edici“ uživatelé najdou automaticky nejen seznamácký prohlížeč a hledání, ale i další aplikace a produkty společnosti: Email.cz, Mapy.cz, Jízdní řády, Novinky.cz, Sport.cz, Seznam Zprávy, TV program, TV Seznam, Pohádky, Kupi.cz, Zboží.cz, Proženy.cz, Garáž.cz, Super.cz, Sauto.cz, Sreality.cz a Sbazar.cz.

Při prvním zapnutí a instalaci nového zařízení si zákazník bude moct zvolit využívání verze od společnosti Seznam, která nabízí zejména bezpečné brouzdání po internetu a důvěrně známé prostředí. Pro instalaci je nutné připojení k internetu, ať už prostřednictví mobilních dat, nebo wi-fi.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy A40
Systém: Android 9.0
Rozměry: 144,3 × 69,0 × 7,9 mm, Hmotnost: 140 gramů
Čipset: Samsung Exynos 7904, octa-core 2x 1,8 GHz Cortex-A73, 6x 1,6 GHz Cortex-A53
RAM: 4 GB, Interní paměť: 64 GB, Pam. karta:
Displej: Super AMOLED, 5,9", Full HD+, 1080 × 2220 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 25 Mpx, f/2.0, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3100 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Po hardwarové stránce půjde o zcela shodný telefon jako klasický Galaxy A40, lišit se tedy bude pouze v předinstalovaném softwaru a vzhledu prodejního balení. Tato edice se bude prodávat od dnešního dne (25. dubna) na Alza.cz za stejnou cenu, jako klasická verze, tedy 6 499 Kč včetně DPH.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

50 komentářů

 1. Nějak nechápu význam. Jsou to vše dostupné aplikace, které si může nainstalovat kdokoliv.
  Pokud by ovšem plně nahradily Google a Samsung aplikace, pak bych to bral. Ale… Dnes má Samsung skoro všechny aplikace dublované. V základu je Google, pak jsou tam totožné aplikace od Samsungu a tady k tomu přibyde ještě Seznam?

  • Ono to dle mě bude ještě horší, předpokládám, že Samsung má stále spolupráci s MS, takže toho tam je tak jako tak tuna….:)

  • Přesně tak.

  • Od Microsoftu tam je předinstalovaný pouze OneDrive a instalační program pro Office. Tedy pokud je to stejné jako na S10.

  • Presne tak, jen One drive a Office, to je opravdu tuna. :-D

  • Unikát měl při poslední návštěvě elektra v ruce opět jenom iPhone, tak ho omluvte, že o tématu nic nevi:)

  • htcjirka: Pricti k tomu predinstalovane aplikace Samsungu a Googlu a jeste casto operatora a tuna to potom fakt je.

 2. Zeptám se na to nejdůležitější, pokud tedy jsou použity aplikace seznamu, znamená to, že na zařízení nejsou aplikace Google >>> není zde PlayStore?

 3. Apky, které si může kdokoliv zdarma stáhnout, cena stejná jako původní Samsung… tzn. ZBYTEČNOST měsíce. To si nikdo ve vedení Seznamu nepamatuje Facebook phone apod.? Za tohle bych šéfa marketingu Seznamu nechal popravit.
  PS: Pokud vím, tak Seznam není zrovna malá firma, tak proč si nenechá v Číně vyrábět za pár švestek svoje vlastní „nexusy/pixely“ s tím, že by si firmware tvořili sami? Komplexní řešení mají, firmware není problém (čistý Android samozřejmě) a v dnešní době stačí JEN dát lidem DVĚ věci… PODPORA a VELKÁ baterie… kdo to dnes má? KUPODIVU nikdo…

  • Cíl není zisk z prodeje telefonů…

  • O zisk z prodeje telefonů SAMOZŘEJMĚ vůbec nejde, telefon je v tomto případě jen „přenosné médium“…

  • Tak. Takže to co nechceš s přenosným médiem je, psát FW, dělat tomu support, servis, distribuci,…. Kloudně to nezvládá ani takový „drobek“ jako Google, MS nebo 600 dalších výrobců.

  • Můžu se zeptat, v čem Google nebo MS nezvládá support, servis a distribuci? Google, co se Pixelů týče, zvládá všechno perfektně, u MS a Surface trochu pokulhává distribuce (např. u nás), nicméně žádný prodejce asi neprodává svoje produkty všude na světě. Takže?

  • Google, co se Pixelů týče, zvládá všechno perfektně

   A proto to jsou telefony plny problemu, ktere krom fantastickych fotek nicim neoslni.

  • Menty: Předně neplést prodejce a výrobce „prodejce je spíše lokální služba“. MS to nezvládá kompletně (vlastně to už zabalil-ty mobily že, vlastně už zabalil i nositelnost), u ostatního pak dost kulhá (Xbox, Surface).

   Google je jaký je, pro nás např. nedostupný, hraní si na jakési exkluzivní trhy. Prostě nezvládá.

  • Jakých?
   To, že tobě Pixely nic nedají ale není vina Google. Stejně tak já můžu říct, že iPhony jsou plné problémů a krom super videa ničím jiným neoslní. To je jen otázka preferencí. Pokud se budeme bavit o chybovosti OS v době vydání, tam je na tom Google líp, jak konkurenční Apple, který ale v uniho výčtu překvapivě chybí (proč asi). Servis je bez problému, distrubuce taky. Takže čekám nějaké důkazy. MS selhává v otázce distribuce, tam ale selhává i konkurenční Apple (Homepod, svousimkový iPhone, výměnné programy u nových modelů), který opět ve výčtu chybí. Takže vlastně zvládá vůbec někdo na světě udělat funkční FW s kvalitním supportem, servisem a distribucí? No očividně asi ne.

  • uni: Dobře, takže z toho jasně vyplývá to, co píšu Lukášovi v posledních větách – že tedy neexistuje na trhu firma, která by toto zvládla. V tomto selhává jak Google, MS, tak Apple (který jsi záměrně pominul). Pak tedy není důvod, aby se do toho vývojářu v seznamu taky nepustili, když to nezvládne dobře nikdo, tak co. Absurdita.

  • Menty: Jenže je rozdíl selhat ve smyslu nebýt vůbec schopen vybudovat distribuční síť a případná nedostupnost něčeho z nějakého důvodů (u Apple vlastně ani nedává smysl co jsi napsal ohledně Home podu a dualSIM).

   Prostě další téma, které ti zkrátka uniká, ale opět je třeba křičet, klasický Menty:)

  • uni: Ne, to je jen tvůj klasický dvojí metr. Samozřejmě, že i tvůj vymodlený Apple splňuje tebou stanovené parametry „špatné firmy“. Hraje si na premiové trhy? Ano, hraje. Poskytuje někde exkluzivní obsah? Ano, poskytuje. Google je na tom velmi podobně. Rozdíl v tom vidíš jen ty, on v tom ale žádný není.

   Takže jen opět nekonzistentní názory – klasický uni, zmatený, jak lesní včela. Pro toho tohle platí, pro toho zas ne.

  • facepalm, zavést offtopic a ještě ho úplně zmatlat, omg…

  • A mimochodem, máš v tom bordel. Není vůbec důvod, aby u nás Apple neprodával Homepod či dvousimkový iPhone, když právě ona „distribuční infrasruktura“ je vybudována. To, že to není možné z nějakého důvodu, to je věc jiná, to je třeba EKG u Apple Watch, které EU zatím (naštěstí) nepovolila. Tam se to chápat dá. Je to jen klasický případ právě tebou zmíněné exkluzitivity obsahu. Ale tak když v tom nemá pořádek Apple, jak v tom může mít pořádek jeho největší fanatický obdivovatel, že :)

  • uni: Opět stačilo napsat, že již nemáš další argumenty. Udělej si čárku, vem si prášek, hotovo, můžeš se přesunout jinam.

  • Menty: Ne, EU (resp. EK) to povolila, nepovolila to ČR. Znovu, ztrácíme vás tvou neznalostí.

  • MentyNahlásit | 25. 4. 2019 v 16:17
   Jakých?
   To, že tobě Pixely nic nedají ale není vina Google. Stejně tak já můžu říct, že iPhony jsou plné problémů a krom super videa ničím jiným neoslní. To je jen otázka preferencí. Pokud se budeme bavit o chybovosti OS v době vydání, tam je na tom Google líp, jak konkurenční Apple, který ale v uniho výčtu překvapivě chybí (proč asi). Servis je bez problému, distrubuce taky. Takže čekám nějaké důkazy. MS selhává v otázce distribuce, tam ale selhává i konkurenční Apple (Homepod, svousimkový iPhone, výměnné programy u nových modelů), který opět ve výčtu chybí. Takže vlastně zvládá vůbec někdo na světě udělat funkční FW s kvalitním supportem, servisem a distribucí? No očividně asi ne.

   Menty:
   Ja mel pocit, ze sam sledujes treba MKHBD, ktery porad Pixel aktivne pouziva a ta stabilita je tam proste mizerna. Cisty android super, ale s tou spatnou stabilitou to za to nestoji a radsi proto volit treba Oneplus. Servis a distribuce v pohode? Vzdyt se v CR ani neprodava, v zahranici nema vlastni obchod nic, tady je jednoznacne Apple kralem (at uz bereme jak Apple store samotny, tak certifikovane prodejce). Jako selhani uvest Homepod, ktery se stejne prodal mizerne a jako produkt samotny byl stejne fail? Dvousimkovy iPhone? Vsak mas eSIM+normalni. Vymenne programy u novych modelu? Znovu, tyhle programy ostatni nemaji ani v zahranici, tady si fakt hodne vymyslis schvalne jen priklady, ktere ti sedi.
   „Pokud se budeme bavit o chybovosti OS v době vydání, tam je na tom Google líp, jak konkurenční Apple“ A tohle snad ani nemuzes myslet vazne, zkus si o tom Pixelu neco nekde precist..

  • uni: Kdo to povolil nebo ne, to je uplně jedno. Ale my už dávno víme, že nejsi schopen se zaměřit na podstatu věci, tudíž diskuze s tebou je velmi problematická. Na věci to ale nic nemění, to, kdo to nepovolil (ani jsem nehledal, kdo to nepovolil, prostě to není povoleno, a to je hlavní, nehraje to roli, kdo). A takový důvod se dá chápat. Ale to podstatné jsi opět opomněl – a sice, že není důvod, aby se u nás Homepod, dvousimkový iPhone neprodávaly. Nebo u nás není dostupný program výměny za nový přístroj, to v zahraničí funguje (styl cashbacku). Tohle je uni to podstatné. A to v zahraničí funguje, u nás ale ne, aniž by k tomu byl jediný důvod. Tudíž je to čistě to, cos psal o Google – hraje si na premiové trhy, nic víc. Proto jsem se jen podivil, žes Apple ve svém výčtu vynechal, když ty tebou stanovené parametry „špatné firmy“ splňuje také, a to naprosto bezezbytku. Ale my samozřejmě víme, proč jsi to udělal – protože se ti to nehodí do krámu, prostě dvojí metr.

   lukass71: Tohle jsou ty argumenty oveček, prodává se to blbě, tak vlastně neni důvod, aby se to prodávalo u nás. To je samozřejmě nesmysl, prostě jen výběrové myšlení a přesně to, co uni popsal na „zlém Google“. Výměnné programy – pokud si dám Apple.com, což je v podstatě mezinárodní hlavní stránka Apple, je to hned první věc, co tam na mě vyskočí. Takže opět, čekal bych, že tohle mají ovečeky nastudované. A tady se nebavíme o tom, v čem je Apple nejlepší, ale hlavně o tom, v čem je stejně špatný, jako ostatní. Ale třeba uni Apple zahrnul pod těch „600 dalších firem“ jakožto firmu, která není tak výzmaná, aby jí musel zmínit (ovšem u něj bych to čekal).

   Rada pro tebe a uniho. Nejdřív je potřeba si sednout, říct si, co je špatné, a co je dobré, a pak až teprv řešit, kdo se tak chová. Jenže ve vašem vidění světa existuje na každý fail a nedokonalost Apple (o kterém posloucháme, jak je dokonalý a vlastně archetyp toho nejlepšího) nějaká trapná výmluva (stylu “že se to blbě prodává”), a ostatní jsou špatní, ať udělají víceméně stejnou věc. S ovcema je prostě občas sranda. A poslední věta tvoje: To je právě ten problém – ty všechno jen někde čteš, ale zkušenosti nula. Když bych si tedy někde přečetl, jak první měsíce běhalo iOS11 na 8+ katastrofálně (což všichni víme), tak se mnou budeš souhlasit?

  • Menty: Zahlédl jsem jen konec a budu se opakovat, musíš se ve věci orientovat, pak teprve diskutovat. Ne nám utrácet čas…

  • lukass71: “ ta stabilita je tam proste mizerna“…jedno stará kočičí moudrost, které se sem teď hodí, říká: „Co to sakra meleš, ty vořechu?“ O Pixelech si nečtu, ani nesleduju videa, ale používám je. Stabilita není horší než u iPhone nebo iPadu.

   Dostupnost HW od Googlu v ČR je na prd, ale není nedostupné. Objednávka v Německu nebo UK je bezproblémová. HW není holt primární business Googlu.

  • uni: Já vím, že jsi to četl a chápu – došly argumenty. Tyhle tvoje nic neříkající výmluvné pindy, zkus příště něco lepšího. Já jsem celkem podrobně popsal celý problém, bohužel ty se nezmůžeš na víc, než prostě „že je to mimo“. Zejtra pátek, pokud jedeš na víkend z ústavu domu, tak si to prostuduj, a třeba pochopíš, kde je problém. Zaměř se na podstatné věci, to ti momentálně dělá obrovský problém.

   zipiik: To ale unikát nechápe. Přitom to, že se tu neprodává Homepod nebo dvousimkový iPhone, to je uplně to samé, jako když se tu neprodává něco od Google (resp. že se to neprodává i přesto, že tu Google/MS jiné produkty prodává). Objendat si ze zahraničí není v roce 2019 problém, zvlášť v době, kdy většina umí i nějaký cizí jazyk.

   Ale těžko s těmahle individuama vést debatu :) Nechápou, výmluvy apod.

  • Menty: Tak pátek jsi odšpuntoval náramně, grats.

  • Uni, v podání Mentyho je vše ok a má argumenty, logiku, což se tebe netýká.

  • htcjirka: Co to plácáš? Neustále si plete distribuční síť a produkt (možná že už ke konci ne, nečtu, ale s jeho schopností „absobrbce“ informací…), lže o dual SIM a já už nevím co další tam také plácá. A ty mu to ještě adoruješ, OMG….

  • uni: Pořád se nechytáš, jen blouzníš. Takže možná to opravdu nečteš, to by pak tvoje neuvěřitelné zmatení (nejen teď, ale vlastně pořád) dávalo smysl. To je v diskuzi samozřejmě obrovský problém, pak máš být v obraze. Ale zpět – argumenty nebudou asi. Budou jen pindy, pindy a pindy. No, to se očividně o víkendu máme na co těšit uni.

   V čem lžu o dual SIM? U nás se snad prodává iPhone, co podporuje dvě fyzické SIMky? Nebo se snad u nás prodává Homepod (že by sis snad pletl výrobce a prodejce? :)) Prostě charakter uni se opět projevil. Zmatený, ulhaný, ubrečený, ještě tu chybí „editace, editace, editace“ aby bylo dílo zkázy dokonáno. Bravo. Stále ale čekám na nějaký důkaz, že teda nemám pravdu, tak buď mi na to odpověz, nebo už mlč, tvoje nic neříkající výmluvné pindy mě nezajímají.

  • PS:

   Menty: „…MS selhává v otázce distribuce, tam ale selhává i konkurenční Apple (Homepod, svousimkový iPhone, výměnné programy u nových modelů)“

   uni: „…(u Apple vlastně ani nedává smysl co jsi napsal ohledně Home podu a dualSIM)“.

   Takže on se u nás Homepod nebo fyzický dual SIM prodává? On je problém, že ses zasekl už na tomto. Jakože on Apple není schopen tu tyto produkty prodávat i přes to, že tu je vybudována distribiční síť? Nebo co za pind zas uslyšíme?

  • Menty: Už tě opravdu dva dny čtu jen z 30% náhodně, nedá se to. Sorry. Je to furt dokola, neorientuješ se, průběžně měníš téma, nulová absorbce informací, snažíš se diskusi zahltit, aby se nedalo pracovat s fakty, atd. Ale své fanoušky v tomto máš, tak ať se daří.

  • v dnešní době stačí JEN dát lidem DVĚ věci… PODPORA a VELKÁ baterie… kdo to dnes má? KUPODIVU nikdo…

   Protoze tyhle dve veci mobily neprodavaj. Dlouhou baterii marketingovat je nesmirne obtizne a je to neco, co clovek zjisti az pri dlouhodobejsim pouzivani, a to lide, co se nedivaji na recenze, nic proste nemaji sanci pred koupi vedet. Podpora to same, pokud jiz nemas jako znacka historii s kvalitni podporou.

  • Asi tak. Nelze brát parametr kapacitu baterky jako dogma. Záleží na odladěnosti systému, procesoru, grafiky, displeje, no a pak hlavně na push. Se stejnou baterkou mohou dva mobily fungovat naprosto rozdílně.

  • RadekLaz: Na druhou stranu, jsme na serveru, kde výdrž je měřena „jas na polovinu, puštěné video a x h provoz). Na dotaz, jaký tedy byl jas nereagují. Takže jaký pán, takový…

  • Neprodávají, protože takové telefony NEEXISTUJÍ. Když je velká baterie chybí podpora a naopak. Jinak pokud není FW vyloženě zmršený různými nádstavbami, tak se výdrž ani NEDÁ nějak extra doprasit – bavíme se o čistém Androidu, je to doufám jasné. Jinak nějaká odladěnost údělá pár procent, ale to není NIC proti kapacitě baterie, protože to jediné SKUTEČNĚ dělá reálnou výdrž – bavím se samozřejmě o tisících mAh ne o nějakých trapných stovkách.

  • bkf1: Ale ja chapu, ze bys to chtel, kdo ne. Jen mi prosim rekni, jak bys udelal marketingovou kampan, ktera by o tom presvedcela uzivatele bez nutnosti dlouhodobejsiho pouzivani. Vyrobci proste radsi udelaji tenky telefon, ktery vypada paradne na fotkach/promo, nez telefon s velkou baterkou. Kazdy dnes slibuje, jak baterka vydrzi XX hodin pri telefonovani apod. A s dlouhou podporou jeste horsi, tu tady taky treba Samsung slibuje kazdym rokem a stejne je to nakonec celkem traga.

  • lukass71:
   Marketingová kampaň by byla prostá – prezentace komplexního řešení Seznamu + vyzvednutí REÁLNÉ výdrže. Samozřejmě, že by to nebyl žádný masově prodávaný telefon, ale o to nejde, pozitivní recenze by se už postaraly o prodej, který by nebyl nějak závratný, ale URČITĚ ne tragický (samozřejmě pokud by nedošlo k nějakému vážnému zanedbání té podpory a ta výdrž taky nemůže být dost podobná jako u konkurence) a dostal by aplikace Seznamu mezi lidi (o to jde hlavně). Delší podpora by nebyl problém, jednalo by se (zatím) o jeden telefon. Jinak srovnání se Samsungem je úplně mimo, to je zcela jiný trh (BTW Samsung je na tom s podporou vcelku slušně a rozhodně líp, než tomu bylo dřív).

  • bkf1: „Realne vydrze“, to myslis, ze vsichni ostatni vyzvedavaji „falesnou“ vydrz nebo co? Recenze na produkt prvni generace delaji prd. Znovu, prodej podpora skoro neovlivni, podpora je skvela na udrzeni cloveka v dane znacce – tj. je vetsi sance ze dany uzivatel koupi i telefon generace nasledujici. Samsung je na tom dost slusne oproti ostatnim vyrobcum s Androidem, pravda, ale i presto je to mizerie.

  • bkf1: A jak si to představuješ? Jako že byla tabulka s několika proměnnými (video:web:pohotovost s/bez dat:audio:navigace) v (indoor:outdoor) s ohledem na (statické:v pohybu) užívání s ohledem na (single:dual SIM) při (slunečno:zataženo:v noci)? Tak to hodně štěstí, do toho :DDD

  • lukass71:
   Ostatní o výdrži raději mlčí a rozhodně ji nějak nevyzvedávají (není totiž co vyzvedávat na reálné jednodenní výdrži). Recenze a hodnocení dělají prodej. Zkus si představit, kolik je v téhle zemi lidí, kteří když chtějí něco kupovat, tak se pídí po netu a heuréce. A ta podpora by taky přilákala nemalý počet zákazníků (opět zdůrazňuji, že nemám na mysly nějaká převratná čísla), až by se po nějakých měsících prodeje ukázalo, že nekecali. Dobrý výrobek se prostě prodává sám a když by za tím stál někdo velikosti a možností Seznamu, tak je dost reálná šance, že by to mělo úspěch. Představ si, kolik lidí by si to koupilo jen kvůli té výdrži. Já osobně bych si ho nekoupil, moje cílovka jsou telefony typu Samsung S, ale určitě bych ho doporučil spoustě lidí, kteří chtějí telefon, co prostě funguje a má třeba reálnou 3/4-denní výdrž a že takových lidí je…

  • UNI:
   Teď úplně netuším, co tím chceš říct :-) Pokud jde o nějaké praktické dokázání výdrže, tak to stačí, aby se o to postaraly recenze (nejen na heuréce).

  • Recenze a hodnocení dělají prodej.

   Ale prd. To ze my takhle vybirame telefony rozhodne neplati pro sirokou verejnost.
   Jinak urcite vydrz si najde kupce, ale znovu, sirokou verejnost tohle nezajima. Vetsina koukne na design, mozna fotak, cenu a znacku.

 4. Vidím to tak že to dopadne stejně jako Tizen.

  • Tizen vs HW (daný model) nebo vs aplikační výbava druhé strany? Trochu jiné téma;)

  • Tak to je jak srovnávat raketoplán a banán ? Jen pro vysvětlení – Tizen je operační systém ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).