Samsung Galaxy A04: základ pro nenáročné oslní 50Mpx fotoaparátem a velkou výdrží

Samsung Galaxy A04

Sháníte nový smartphone pro dítě, prarodiče či jiného nenáročného uživatele, který nepotřebuje vysoký výkon, podporu nejrychlejší konektivity nebo superjemný displej, ale potěší jej dlouhá výdrž a alespoň trochu ucházející fotografie? Tak v tom případě můžete zařadit do výběru čerstvě představený Samsung Galaxy A04.

I když cenovku novinky zatím neznáme, dá se počítat s tím, že se bude jednat o jeden z nejlevnějších smartphonů korejského výrobce. Důraz na cenovou dostupnost je patrný už při letmém pohledu na předek – na pozici displeje byl nasazen 6,5″ IPS zobrazovač s HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 60 Hz, který je „obalen“ na dnešní dobu poměrně širokými rámečky. Ani přesto se 5Mpx selfie kamerka do toho horního nevešla – celistvost zobrazovače narušuje kapkovitý výřez.

Galaxy A04 4

Do plastových zad jsou vsazené dvě čočky. Hlavní fotoaparát má rozlišení 50 Mpx a světelnost f/1.8. Doprovází jej 2Mpx hloubkový senzor se světelností f/2.4.

Mozkem Galaxy A04 je blíže nespecifikovaný čipset s osmijádrovým procesorem, který se může opírat o 4, 6, nebo 8 GB RAM. Kapacita úložiště je buď 32, 64, nebo 128 GB, dodatečný prostor lze získat vložením paměťové karty až o kapacitě 1 TB.

Jak bylo naznačeno, telefon nepodporuje sítě 5G – jeho konektivita stojí na LTE, Wi-Fi 5 a Bluetooth 5. Samsung ve specifikacích nezmiňuje NFC, takže předpokládáme, že mobilní platby budou Galaxy A04 také zapovězeny. Slušná by měla být alespoň výdrž, protože baterie má kapacitu 5 000 mAh. V kombinaci s méně výkonným čipsetem a nízkým rozlišením displeje by mohla atakovat až tři dny. Touto informací se ale Samsung nechlubí, stejně tak zatím neznáme cenu a dostupnost tohoto přístroje, který bude nabízen v černé, bílé, růžové a zelené barvě. Poslední známou informací je, že roli operačního systému bude plnit operační systém Android ve verzi 12 doplněný o nadstavbu OneUI 4.1.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku