Domů » Bleskovky » Samsung dominuje Androidu: 6 z 10 používaných zařízení má podpis jihokorejského výrobce

Samsung dominuje Androidu: 6 z 10 používaných zařízení má podpis jihokorejského výrobce

Měřit velikost ekosystému Androidu je veliká výzva, například desítky milionů prodaných zařízení v Číně neobsahují žádné Google služby, tudíž je reklamní gigant nepočítá. Naštěstí existují společnosti jako Flurry, které slouží k měření popularity a užívání aplikací – její služby využívají převážně vývojáři. V současné době má Flurry v systému přes 575 milionů zařízen s Androidem. Společnost náhodně zvolila 45 340 zařízení jako vzorek a vybrala z nich klíčové údaje, které vypovídají o současném stavu Androidu a užívání aplikací. První čeho si všimnete, je fakt, že Samsung vyrobil 59 % zkoumaných přístrojů.

 

Všechny ostatní společnosti – HTC, Lenovo, ZTE, Huawei, Sony a LG bojují o zbylých 41 procent. 88 % ze vzorku tvoří chytré telefony, pouze 12 % tablety. Můžeme to porovnat s iOS, kde iPhonu patří 72 procent a iPadu 28 %. Pokud se podíváme na samotný Samsung, tak chytré telefony tvoří 91 % a tablety pouze 9 %. To nám říká, že přes proklamace Googlu o vysokých prodejích tabletů s Androidem je jejich užívání stále nízké a proto nejsou pro vývojáře zatím příliš zajímavé. Další graf ukazuje, kdy jsou tablety a telefony s Androidem nejvíce užívány. Graf od rána roste a ke špičce dochází večer. Lidé tak zřejmě u televize a v posteli koukají do svých mobilních zařízení a konzumují obsah, ke kterému se přes den nedostali.

 

David Podzimek

3 komentářů

  1. Smutné :-(

  2. Člověk by řekl, že Samsung má aspoň 60 % trhu s Androidy a on nemá ani těch 60 %, protože se o ně dělí s LG a Pantechem. ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).