Samsung DeX Pad: takto bude vypadat nová horizontální dokovací stanice

Samsung na konci tohoto měsíce představí novou generaci vlajkových smartphonů Galaxy S9 a S9+, a spolu s nimi přijde i nové příslušenství. Nová má být dokovací stanice pro rozšíření portové výbavy telefonu a aktivaci počítačového režimu DeX. Oproti minulé generaci dojde k mnoha změnám, které odhalují následující rendery od @evleaks.

Nová stanice ponese jméno DeX Pad a umožní telefon zapojit a používat v horizontální poloze, díky čemuž bude možné jeho displej používat jako touchpad. Telefon se ke stanici bude připojovat skrze USB-C konektor, jehož poloha nad podložkou bude nastavitelná pro připojení libovolného smartphonu podporujícího režim DeX. V podložce se nachází mřížka, který bude sloužit k chlazení zařízení patrně zabudovaným ventilátorem.

Portová výbava DeX Padu zahrnuje pouze dva USB-A porty, HDMI a USB-C pro napájení. Oproti minulé generaci tak postrádáme ethernetový port, uživatel si bude muset vystačit s Wi-Fi. Na stanici také není 3,5mm jack na sluchátka, naštěstí ten ze smartphonu bude stále přístupný.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku