Samsung dal Rusku sbohem. Na tamním trhu byl jedničkou

samsung-office-hq-unsplash

Samsung se připojil k dalším společnostem, které své služby v Rusku pozastavily kvůli nesouhlasu s invazí na Ukrajinu. Přitom co se prodejů mobilních telefonů týče, na ruském trhu je Samsung jedničkou s 30% podílem. Kromě smartphonů pozastavuje i dodávky televizí a další elektroniky. Na podporu Ukrajiny rovněž věnoval částku 6 milionů dolarů (zhruba 141 milionů korun) a spotřební elektroniku v hodnotě 1 milionu dolarů (23,5 milionu korun). Svými dobrovolnými dary rovněž pomáhají sami zaměstnanci

Vzhledem k současnému geopolitickému vývoji byly dodávky do Ruska pozastaveny. Nadále budeme aktivně sledovat tuto složitou situaci, abychom určili naše další kroky,“ stojí v oficiálním tiskovém prohlášení společnosti.

Kromě Samsungu v Rusku svou činnost pozastavily i další technologické společnosti, jako je Apple, Microsoft, Google, Dell či PayPal.

Naše myšlenky jsou s každým, kdo byl zasažen současnými událostmi. Naší prioritou je zajištění bezpečnosti všech našich zaměstnanců a jejich rodin. Plánujeme aktivně podporovat humanitární úsilí v regionu, včetně pomoci uprchlíkům,“ uvádí dále Samsung v prohlášení.

Ruský trh se smartphony tak kvůli pozastavení dodávek od řady velkých hráčů čeká v nejbližších týdnech a měsících obří propad. Situace se zkomplikuje, jakmile se doprodají skladové zásoby. Situaci by mohly zachránit jen čínské značky, jako je Xiaomi, Realme či Honor, které zde mají v součtu téměř 45% tržní podíl (Xiaomi je v Rusku dvojka s 23% podílem), které zatím pozastavení dodávek na tamní trh neoznámily.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku