Domů » Bleskovky » Samsung chystá voděodolný Galaxy S4 mini: Prohlédněte si jej na prvním snímku

Samsung chystá voděodolný Galaxy S4 mini: Prohlédněte si jej na prvním snímku

Zdá se, že Samsung připravuje další přírůstek do modelové řady Galaxy S4. Novinka by měla být kombinací Samsungu Galaxy S4 mini a Galaxy S4 Active a lákat bude i na odolnou konstrukci splňující certifikaci IP67 (co to znamená?). Po hardwarové stránce však nepůjde o žádného rychlíka.

Zařízení by měl pohánět dual-core čip Qualcomm MSM8960 (Snapdragon 400 Plus) s taktem 1,2 GHz doplněný grafickým akcelerátorem Adreno 305. Úhlopříčka displeje až tak „mini“ nebude, spekulace hovoří o 4,65″ panelu s nízkým WVGA rozlišením (480 x 800 px). Pro focení bude připraven 5Mpx fotoaparát + VGA kamerka na přední straně. Pod displejem nebude chybět trojice hardwarových tlačítek, která v této podobě známe právě z odolného Galaxy S4 Active. Oficiálního představení bychom se měli dočkat během následujících týdnů a je pravděpodobné, že s ním Samsung bude chtít stihnout předvánoční trh.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

 1. To je paskvil, S4 to není, mini to není, kloudný outdoor to není, ale zato je třeba z pojmu „S4“ vytřískat maximum, než bude „S5“, kdy se kolečko nesmyslů bude opakovat….

 2. Vyššia cena než 4000 Kč bude moc.

  Chcem Note 3 Active.

 3. Hornisse (neregistrovaný)

  Že samsung trvale zneužívá název vlajkové lodi Sx pro označení celé řady chápu a respektuji. Ale přece nemůže zneužívat názvy odvozených modelů v řadě? Pokud udělá odolnou verzi S4 mini tak sakra čekám hardware identický s modelem mini. To je jako by uvedli odolnou verzi S4 zoom, která vůbec nemá foťák.

 4. JaroB (neregistrovaný)

  A bude to „vodeodolné“ ako Galaxy Active???…po polhodine v bazéne zatečené a nefunkčné???…bez záruky.

  Citácia z jedného testu:

  „Na konci vodních radovánek zcela přestal reagovat displej i klávesy a displej pouze bíle svítil. Zařízení nešlo ani vypnout a po deseti minutách, když se na displeji zobrazily pruhy, jsem raději telefonu už vypnul. Rozhodl jsem se pro vyjmutí baterie a nevěřil jsem vlastním očím.

  Samsung Galaxy S4 Active Samsung Galaxy S4 Active Samsung Galaxy S4 Active Samsung Galaxy S4 Active

  Zadní kryt byl zcela mokrý, což se tedy dalo čekat z předchozích testů, ale poté, co jsem vyjmul i baterie, vytékala z ní voda a i pod baterií bylo hodně mokro. Shrnuli-to, celý vnitřek i za těsnící membránou byl mokrý, voda byla i v optice fotoaparátu. Nedokážu si představit, kdyby bylo zařízení skutečně pod vodou po dobu 30 minut v hloubce jednoho metru. Výsledek by byl zřejmě takový, že bych měl hodně drahé těžítko. Nicméně to se dalo čekat, jak napovídá povrzávání a lehké nacvakávání zadního krytu, vniknutí kapaliny příliš nebrání a zřejmě ani těsnící membrána na kryt nedosedá tak, jak by měla kvůli jeho vůli. Systém upevnění by měl být dle mého názoru lépe vyřešený a testem odolnosti tedy u nás Galaxy S4 Active neprošel.“

  :D:D:D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).