Domů » Bleskovky » Samsung chystá další tiskovou konferenci. Hlavní roli budou hrát telefony s Tizenem

Samsung chystá další tiskovou konferenci. Hlavní roli budou hrát telefony s Tizenem

O operačním systému Tizen slýcháme již delší dobu, nicméně do dnešních dnů jsme se od Samsungu stále nedočkali jeho nasazení v chytrých telefonech. To se však podle několika aktuálních informací velice brzy změní. Jihokorejský gigant totiž údajně chystá další tiskovou konferenci, která se má konat v Moskvě na konci května. Zahraniční zdroje předpovídají, že zde dojde k odhalení ne jednoho, ale rovnou dvou chytrých telefonů. První z nich bude napěchován špičkovým hardwarem, který má po designové stránce vycházet z tvarů současného modelu Galaxy S5 (recenze).

 

Druhý kousek bude zastupovat střední třídu a jeho hlavní zbraní se má stát příznivá cenovka, která ho zvýhodní před konkurencí s operačním systémem Android. Další spekulace dokonce očekávají příchod nové generace televizorů, nicméně tato možnost se jeví jako méně reálná. Grafická nadstavba ponese většinu rysů ze současného prostředí TouchWiz, kterou známe z aktuálních modelů výrobce. Důvodem je maximální přiblížení obou platforem, což má podle některých zvěstí minimalizovat případné obavy potencionálních zákazníků z přechodu na nový systém.

 
Na operační systém Tizen lze zatím narazit pouze v případě chytrých hodinek Galaxy Gear.

S příchodem Tizenu se začalo hojně hovořit o skutečných důvodech, které Samsung vedly k jeho vývoji. Klíčovým faktorem je snížení závislosti na Googlu, který mobilním výrobcům diktuje stále přísnější pravidla. Samsung si tak zřejmě buduje zadní vrátky pro případ, že by došlo k markantním neshodám či rozdílným představám obou společností. Tento krok se jeví jako zcela logický a z obchodního hlediska by bylo pro výrobce s podobným postavením krajně nerozumné spoléhat pouze na jednu kartu.

 
Chystá si snad Samsung s Tizenem novou půdu pro své budoucí smartphony? To se dozvíme na tiskové konferenci, která se má uskutečnit již za několik týdnů v ruské metropoli.

Ačkoliv je pro tuto chvíli zbytečné polemizovat nad budoucími událostmi, je již nyní zřejmé, že Samsung se nebude chtít vzdát své pozice titána mezi výrobci chytrých telefonů a k udržení svého postavení využije všech dostupných prostředků.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

6 komentářů

 1. Jako majitel telefonu s BADOU mohu říci jediné. Už žádný alternativní systém nekupuji! Zvláště ne pod hlavičkou Samsungu. Domnívám se, že na tomto poli už jsou karty tak trošku rozdané. Akceptuji Tizen v hodinkách, ale v mobilech bych tipoval, že se neprosadí. To by se musel Samsung a Intel hodně snažit. A tomu já prostě nevěřím.

 2. Marek (neregistrovaný)

  Hloupost. Celé tyhle alternativní systémy jsou úplně zbytečné. Firefox, Bada, Tizen… Že tomu ještě někdo věří a uvažuje o koupi. Tohle nemůže skončit úspěchem.

  • Hloupost je věřit, že to co je nám stačí.

   Naopak konkurenční prostředí je velmi důležité, ač neočekávám, že by se Tizen měl nějak výrazně prosadit, tak jsem rád, že bude další konkurence, ostatní budou muset trošku šlápnout na pedál, protože Samsung má peníze na to, aby tu platformu dostal třeba před WP v ideálním případě.

 3. Nokia by měla okamžitě vydat telefon s Tizenem aby se dostala na špcici.

 4. PDD (neregistrovaný)

  skonci to stejne jako bada..to by se muselo hodne vyrobcu „vykaslat“ na android a tlacit kupredu tento system,coz asi neprojde :)

 5. Gulba (neregistrovaný)

  Pokud samsung bude k androidu jeste tlacit modely s tizen je jane ze s wp nepocita a to je ende pratele

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).