Domů » Bleskovky » Samsung chce ovládnout IoT: představil platformu a hlasového asistenta pro lednice

Samsung chce ovládnout IoT: představil platformu a hlasového asistenta pro lednice

Společnost Samsung představila svoji vizi propojeného světa, jíž dominuje otevřená platforma internetu věcí (IoT). Na vývojářské konferenci Samsung Developer Conference 2017 společnost také oznámila, že prostřednictvím technologie SmartThings sjednotí všechny své IoT služby, představí novou verzi hlasového asistenta Bixby 2.0 spolu s vývojovou sadou SDK a pokusí se více posílit své postavení v oblasti rozšířené reality.

Samsung si od těchto kroků slibuje vytvoření otevřené platformy pro IoT, do níž by měla postupně přibývat nejrůznější zařízení využívající API Samsungu.

Společnost také představila nový projekt Ambience, což je malý dongle nebo čip, který lze připevnit k široké škále předmětů a umožnit jim tak jejich integraci s v hlasovým asistentem Bixby, jehož se jihokorejská společnost snaží prosadit na úkor populárnějších služeb jako je Amazon Alexa nebo Siri od Applu.

Bixby 2.0 prý bude všudypřítomný

Spuštěním hlasového asistenta Bixby 2.0 s vývojovou sadou chce Samsung udělat ze svého produktu skutečně všudypřítomnou technologii – již oznámil integraci s televizemi, a dokonce i chladničkami. Nakolik existuje ve společnosti poptávka po hlasových asistentech v ledničkách je trochu diskutabilní. Samsung nicméně musí hledat nové příležitosti, kde se svým asistentem prorazit. Pole mobilních telefonů si totiž poměrně úspěšně dělí Google a Apple.

Rozšířená realita v partnerství s Googlem

Na základě partnerství se společností Google budou moci vývojáři využívající vývojovou sadu ARCore přinést rozšířenou realitu i uživatelům se zařízeními Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ a Galaxy Note8.

Samsung si od partnerství se společností Google slibuje zatraktivnění svých výrobků pro vývojáře třetích stran a potenciálně větší úspěch pro své další technologie.

Tip: Podrobné parametry Samsungu Galaxy S8, Galaxy S8+ a Galaxy Note8 (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).