Cena:

Samsung by v budoucnu mohl používat OLED displeje od firmy BOE

Samsung Galaxy S20 Ultra

Smartphony od Samsungu používají OLED obrazovky od jeho dceřiné společnosti Samsung Display, to by se však v budoucnu mohlo změnit. Jihokorejský technologický gigant totiž podle informací marketingové a konzultační firmy DSCC zvažuje, že své OLED panely nahradí u některých modelů příští generace řady Galaxy S a Galaxy A těmi od čínské společnosti BOE.

galaxy S21 ultra
Ilustrační obrázek

Konkrétně prý Samsung s firmou BOE jedná o dodávce OLED displejů s úhlopříčkou 6,67 pro minimálně jeden model vlajkové řady Galaxy S a pro telefon Galaxy A91 (ten by však měl mít nižší rozlišení – Full HD+). BOE je v současnosti největším světovým dodavatelem LCD panelů a třetím největším dodavatelem OLED displejů pro smartphony (v čele stojí zmíněný Samsung Display a na druhém místě je LG Display).

Po displejích od BOE prý „pošilhává“ Apple i Huawei

Podíl společnosti Samsung Display však podle odhadů klesne za poslední kvartál letošního roku meziročně o 11 procentních bodů na 69 % a podle některých zpráv by mohla přijít o kontrakt s Applem na dodávku OLED displejů pro některé modely příští generace iPhonů (právě ve prospěch firmy BOE). OLED obrazovky od BOE si prý chce pro některé budoucí telefony zajistit i další smartphonový obr Huawei. Právě to mělo Samsung přimět zvažovat cenu svých panelů a uvažovat o možné alternativě.

Samsung nicméně v posledních letech do OLED displejů masivně investoval, zejména pak do ohebných OLED panelů, a v příštích letech plánuje dodat miliony těchto obrazovek dalším výrobcům smartphonů.

Autor článku
Martin Duchoslav