Domů » Bleskovky » Samsung a Apple jsou jediné ziskové společnosti na trhu s chytrými telefony

Samsung a Apple jsou jediné ziskové společnosti na trhu s chytrými telefony

Trh s chytrými telefony je neúprosný a často se spekuluje, kdo další půjde z kola ven. Server AppleInsider poukazuje na poslední data od analytické firmy Canaccord Genuity, která ukazují, že Apple a Samsung jsou jediné ziskové společnosti v oboru. Apple i Samsung podílu na zisku dominují dlouhodobě, ale někteří menší výrobci jako Sony, LG a HTC dokázali tvořit alespoň malé zisky, byť se v celkovém objemu pohybovaly okolo jednoho až dvou procent. Ve třetím čtvrtletí se to nestalo a žádná společnost mimo Samsung a Apple se na trhu s chytrými telefony nedokázala dostat do zisku.

 

Jak špatná jsou čísla konkrétně? Sony se ze všech malých výrobců dařilo nejlépe, a to podle reportu Canaccord Genuity nevydělala žádné peníze. Divize výroby chytrých telefonů Nokia skončila s provozní marží -2 %, následovalo LG s -3 %, HTC s -7 %, Motorola s -28 % a na závěr BlackBerry s -55 procenty. Pro porovnání, provozní marže u Samsungu se pohybuje na 20 % a u Applu na 33 %. Samozřejmě, velkou otázkou zůstávají některé čínské společnosti, které do svých financí nenechají veřejně nahlédnout.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).