Domů » Recenze » Dřevěné stojany nejen pro iMac či MacBook: více než designová ozdoba stolu (test)

Dřevěné stojany nejen pro iMac či MacBook: více než designová ozdoba stolu (test)

Design počítačů od Applu byl odjakživa považován za velice zdařilý, o čemž svědčí i fakt, že si filmaři do záběrů ve většině případů vybírají právě MacBooky či iMacy, a nejbláznivější na tom je, že za to na rozdíl od jiných firem Apple nic neplatí. Hliníková zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku na pracovních stolech zkrátka dobře vypadají.

Ve filmech se samozřejmě příliš neřeší, zda je iMac ve správné úrovni vůči očím či zda je pod ním nějaký úložný prostor. Realita je ale trochu odlišná a snad každý, kdo denně tráví dlouhé hodiny u počítače už někdy řešil, jak u obrazovky sedět zdravě a zbytečně při tom nenamáhat páteř.

Já sám už dlouhé roky používám jako hlavní pracovní stroj 27″ iMac s 5k displejem, u kterého chci pochopitelně zdravě sedět. Volba vhodné židle tak byla první krokem, nicméně když jsem se usadil ke stolu, zjistil jsem, že bych jej potřeboval mít o něco výše. Kupovat nový stůl jsem považoval až za krajní řešení… podložit iMac knihami mi vydrželo měsíc, ale o eleganci v takovém případě nešlo příliš hovořit, a já mám rád, když je na pracovním stole pořádek.

samdi_woodmate_stojanek2

Za zapůjčení děkujeme internetovému obchodu InnocentStore.cz

Elegance na pracovním stole

Začal jsem se tedy poohlížet po nějakém pěkném podstavci, kterým bych mohl podložit pracovní iMac. Po chvilce hledání jsem objevil elegantní dřevěný stojánek od značky SAMDI, který u nás prodává internetový obchod InnocentStore.cz. Jeho cena sice není nejnižší (1 600 Kč), ale efektivně mi vyřešil hned několik problémů.

V první řadě se mi díky stojánku iMac povedlo zdvihnout do úrovně očí, takže mnohem méně namáhám páteř. V druhé řadě jsem na stole získal úložný prostor navíc a ve třetím benefitem je fakt, že dřevěný stojánek moc dobře vypadá a váš pracovní stůl tak pěkně prokoukne.

samdi_woodmate_stojanek

Na výběr je buď tmavá ořechová barva nebo světlá bambusová. Celkové rozměry stojanu jsou 51 x 9 x 24 cm, hmotnost je 1216 gramů, a samozřejmě na něj nemusíte umístit jen iMac, ale hodí se i na MacBook či monitor od klasického PC. Stojánek je velice pevný a jeho maximální nosnost je 90 kilogramů. Já sám sem si na něj se svými 75 kg zkoušel sednout a nestalo se mu vůbec nic.

Kam uložit notebook?

Výrobce nabízí také speciální dřevěné stojánky pro MacBooky (použít je lze i pro jiné notebooky obdobných rozměrů), a i v tomto případě můžete ušetřit místo na pracovním stole a zároveň dodat pořádek uspořádání věcí. Stojánky pro MacBooky jsou také dostupné v několika barevných variantách a opět je zakoupíte na InnocentStore.cz. Ani v tomto případě ale cena není zrovna lidová a připravit si budete muset 1 350 Kč.

Kromě těchto stojánku můžete na InnocentStore.cz pořídit také stylový dřevěný dock, do kterého lze umístit MacBook nebo libovolný jiný notebook s úhlopříčkou do 15 palců. I v tomto případě je k dispozici několik barevných variant a cena se pohybuje okolo 1 600 Kč.

V případě, že máte iPhone nebo iPad, nabízí se pro vás bambusové stojánky v několika odlišných designech a barevných variantách. Za dřevěný držák na iPad zaplatíte 940 Kč, u iPhonu je stojánek rovnou kombinovaný s nabíječkou a jeho cena je 1 350 Kč. Dřevo odjakživa patřilo k materiálům, které ve spojení s technikou dodávají eleganci a pokud těmto stojánkům a držákům odpustíte o něco vyšší cenu, rozhodně s nimi budete spokojeni. A pokud hledáte další zajímavé dárečky pro Apple uživatele, mrkněte se do této nabídky.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

7 komentářů

 1. Uz me tyto radoby cool veci z ceskych kramu stvou. Jde jen o okradani zakazniku. S nicim inovativnim neprisli, jen preprodavaji to, co nasli na Aliexpresu za min nez polovicni cenu, viz tady vse v setu. [odkaz]

 2. Přesně si to vystihl a oni jim tady ještě dělají reklamu.

 3. To je otřesné prostě hnus… :-D

 4. Jenom frflete socky, protoze nemate penize ani na stojan ani na MacBook

  • Ty jo, Macbook zrovna mam :) Jeste neco napis :D Ale iPhone jsem mel taky, ale na S7 Edge nema.

   • Tak to jsi politická mrtvola, kdyby jsi byl frikulín s Linuxem, ok, budou na tebe koukat přes prsty, ale holt jsi svůj. Kdyby jsi měl Windows, tak jsi prostě normální a chytrej člověk.
    Ale ne, ty musíš být ve stádu tupých tupých a oholených uživatelů:)

   • Mam i herni PC s windows.. holt mac se nehodi na vsechno.. :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).