Sledujte nás na YouTube

S Windows Phone nyní lze synchronizovat až 15 Google kalendářů

Pokud svůj Windows Phone telefon synchronizujete s Google účtem a využívate služby Kalendář, určitě vás potěší informace, že nyní je se systémem možné synchronizovat až 15 kalendářů. V mobilním Internet Exploreru 9 pouze stačí přejít na stránku http://m.google.com/sync, kde se přihlaste se svým Google účtem. V případě, že se zobrazí chybová hláška o nepodporovaném zařízení, přepněte nastavení lokalizace na angličtinu a po opětovném načtení stránky už byste v seznamu měli vidět váš telefon. Ten vyberte a následně už jen nastavte, které kalendáře chcete synchronizovat.

-

Doufejme, že Google časem nabídne i oficiálního Google+ klienta pro Windows Phone. Prozatím si uživatelé musí vystačit s mobilní verzí, která nenabízí takový komfort jako samostatná aplikace. Pro iOS už existuje, tak snad programátoři brzy naservírují i verzi pro mobilní Windows.

Zdroj: Google

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

14 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Tak nám chybí klient Google Plus, Google Maps , Google TaLk. Mobilní prohlížeč Opera Mobile (nebo Mini) , DropBOX. Dokonce i klient FB není z dílny FB a mohli by jsme pokračovat.

  Ale 15kalendářů to opravdu zachrání.

  • borixeus (neregistrovaný)

   Ano, opera na WP opracdu celkem chybí. Ostatního jsem si ani nevšiml.

  • Sucháč (neregistrovaný)

   Marťas nerej! ;-)

   Není to dokonalý systém, ale rozhodně není špatný. Facebook je celkem slušně integrovaný přímo do kontaktů, mapy máme skvělé od Seznamu a na tyhle telefony už potřebuješ stejně paušál, takže Opera mini to fakt nezachrání. Že spolu Microsoft s Googlem moc nemluví je sice vidět, ale funguje to i bez nich.

   Čus.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Sucháč (neregistrovaný): Jasně ,ale je to postavený na hlavu. 15 kalendářů říkat jako výhodu pokud je sporný základ považuji za exotiku.

  • Oslík (neregistrovaný)

   Pro Google Maps je řada neoficiálních klientů a ten, co používám já – gMaps – mi naprosto vyhovuje.

   Pokud jde o těch 15 kalendářů z GMailu, podstatné na té zprávě je toto: Všichni za nepodporu více Google kalendářů dosud nadávali Microsoftu (podporoval jen jeden Google kalendář, ale mnoho Live kalendářů a dalších). Ve skutečnosti to – jak se teď ukazuje – stálo na Google.

   Podobně Google na WP omezuje třeba využitelnost YouTube. Ale jako s Google Maps to není žádný problém, protože některé nezávislé aplikace (třeba free easyTube) jsou naprosto vyhovující.

 2. Alamaster (neregistrovaný)

  IMHO:

  Uživatelům Lumií Google Maps nechybí ;), G+ je dead, gTalk by se hodil, Operu bych asi taky zkusil. Na DropBOX existujou appky a klient na FB se prej připravuje.

  • Jiří Hrma (neregistrovaný)

   Opera Mini na WP funguje, je ale potřeba unlock zařízení, což není úplně nejšťastnější řešení [odkaz] . Standardní cestou, tedy přes Marketplace, by ale vzhledem k certifikačním podmínkám nikdy neprošla.

  • mimonaut (neregistrovaný)

   Jiří Hrma: třeba pomůže tango.. Proslýchá se, že by vývojáři mohli používat k programování třeba C++ a s tím by mohla souviset i snažší portace některých programů..

  • VNavrátil (neregistrovaný)

   mimonaut: Taky jsem dnes četl, že možná vydají pro vývojáře nativní kód. Bylo by super kdyby už v Tangu:)

  • borixeus (neregistrovaný)

   mimonaut: Nevítejestli bude tango dostupné i pro první várku zařízení s WP7 nebo jen pro novější.

  • fredysz (neregistrovaný)

   borixeus: zatim nic nenaznacuje ze by nemelo byt…

 3. janac_marek (neregistrovaný)

  Škoda, že WP stále nepodporuje farebné príznaky/kategórie z exchange.

  Ktovie čir az podporovať vôbec bude….

  WM to nevedel nikdy (farby) a nevie to žiaden mobilný OS dnes.

 4. rulda (neregistrovaný)

  wtf? vzdyt jak sem mel wp tak sem si gtalk zprovoznil omfg…vzdyt je to jabber…

 5. Wolf9 (neregistrovaný)

  Co Google. Kdy Microsoft vydá klienta na svůj vlastní Skype?

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *