Domů » Bleskovky » S hodinkami na internet: Vyšla Opera Mini pro Samsung Gear S

S hodinkami na internet: Vyšla Opera Mini pro Samsung Gear S

Opera Mini byla a stále je oblíbeným multiplatformním internetovým prohlížečem pro mobilní zařízení, v minulosti bylo například díky této aplikaci možné pohodlně surfovat na internetu i na klasických tlačítkových telefonech s 2“ displejem. A na malé displeje se nyní Opera Mini vrací.

  

Její poslední verze právě přistává na nositelné elektronice, konkrétně na hodinkách Samsung Gear S. Ty lze díky přítomnosti slotu na SIM kartu používat nezávisle na spárovaném smartphonu, tudíž novou Operu Mini stačí pouze nainstalovat a ihned používat. Vzhled prohlížeče je totožný s verzí pro mobilní telefony, při ovládání jsou podporována dotyková gesta, například pinch-to-zoom. Úvodní obrazovka obsahuje známou matici zástupců pro rychlý přístup k vašim oblíbeným stránkám.

    

Stránky lze ukládat stránky do paměti pro pozdější přečtení, díky pokročilé komprimaci dat je možné snížit datové přenosy až o 90 %. Operu Mini pro Samsung Gear S je možné stáhnout z Galaxy Apps Store.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).